Mechaniczny relaks

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Roboty już od dawna pomagają nam w pracach codziennych oraz wspierają nas w dbaniu o zdrowie. Niedawno startup o nazwie Robosculptor zaprezentował swoją koncepcję systemu robotycznego przeznaczonego do masażu. Twórcy docelowo swoim wynalazkiem chcieliby zainteresować luksusowe hotele znajdujące się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Roboscupltor jest przeznaczony do szerokiej gamy nieinwazyjnych zabiegów estetycznych i regenerujących.

Źródło: YouTube/Robosculptor

Poza masażem potrafi również dokonywać depilacji laserowej oraz zabiegów odmładzania skóry. Urządzenie posiada zaawansowany system pozycjonowania ciała pacjenta, dzięki czemu podczas zabiegów nie jest konieczne pozostawanie w nieruchomej pozycji. Skanowanie rozmiarów i pozycji działa zajmuje robotowi zaledwie 10 sekund. W przypadku poruszenia, urządzenie z pomocą sztucznej inteligencjo szybko dopasowuje się do nowego położenia oraz analizuje trajektorię naszego ruchu. Zjednoczone Emiraty Arabskie przodują w wykorzystaniu nowinek technologicznych więc możliwe, że Robosculptor w niedługim czasie zagości w tamtejszych hotelach. Być może nawet wyznaczy nowy kierunek rozwoju robotyki przeznaczonej do celów kosmetycznych i estetycznych.

Źródło: roboticsandautomationnews.com | Ilustracja: Tom Claes on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Maszyna zasadzi drzewa
Elementy Elesa+Ganter w urządzeniu do nakładania kleju na ekstrudowany gumowy profil – case study firmy BSK-TECH

Najnowsze artykuły

Menu