Mechaniczny skafander

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Czy pamiętacie w jaki sposób Ellen RIpley rozprawiła się z Obcym w drugiej części filmu „Alien” Ridleya Scotta. Nie pierwszy raz producenci filmowi wyprzedają epokę projektując urządzenia, które będą powstawać w przyszłości. Firma Mitsui & Co ogłosiła właśnie, że pracuje nad mechanicznym skafandrem inspirowanym zabójczym wynalazkiem ze wspomnianego horrou Sci-Fi.


Źródło: YouTube/Channel Panasonic – Official

Dla przypomnienia urządzenie w wersji filmowej nosiło nazwę Power Loader i było potężnym egzoszkieletem zdolnym do przenoszenia niezwykle ciężkich ładunków. Pierwsza wersja podobnego urządzenia o nazwie AWN-03 już od dawna jest w użytku i świetnie się sprawdza przy przenoszeniu paczek o masie nie przekraczającej 25 kilogramów. Obecnie koncern pracuje już nad drugą wersją, która byłaby znacznie zbliżona do filmowego pierwowzoru. Przede wszystkim urządzenie to, w przeciwieństwie do poprzedników, całkowicie odciążałoby nogi i ręce użytkownika. Prototyp został już zaprezentowany na pokazie prasowym. Urządzenie ma się pojawić na rynku za nie więcej niż dwa lata. Jednak już teraz firma otrzymała ponad tysiąc zamówień od innych firm, które chcą zakupić egzoszkielety dla swoich pracowników.

Źródło: Bloomberg

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Mobilny park wodny
Zapięcie z czujnikiem… alkoholu

Najnowsze artykuły

Menu