Międzynarodowy konkurs Airbusa – „Pomysły z Polotem” edycja czwarta

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Ponieważ loty samolotowe w dzisiejszych czasach stały się już dość pospolitym sposobem na podróżowanie, więc nic dziwnego, że linie lotnicze szukają pomysłów na to, aby poprawić jakość swoich usług. Obecnie rusza czwarta edycja międzynarodowego konkursu „Pomysły z polotem” organizowanego przez Airbusa. Konkurs skierowany jest do studentów z dowolnych kierunków.

Airbus - konkurs dla konstruktorów

Oficjalna strona konkursu

Konieczne jest jednak zarejestrowanie zespołu liczącego od 3 do 5 osób. Nie chodzi tutaj oczywiście o próby przebudowy maszyn jako takich, ale o pomysły, które mogą pomóc w procesie przelotu lub umilić czas podróży. Przykładowo zwycięzcą z zeszłego roku została innowacyjna poduszka powietrzna, która znacznie poprawia proces ładowania i rozładunku bagażu. Pomysł był dziełem studentów z Sao Paulo. Zespoły które chcą wystartować, muszą zgłosić się poprzez stronę www.airbus-fyi.com. Gra jest warta świeczki, ponieważ główną nagrodą jest 30 tysięcy Euro. Poza tym konkurs daje szanse na współprace z uczelniami z całego świata. Wprawdzie rok akademicki dobiega końca, mamy jednak nadzieję, że Polscy studenci również pokażą na co ich stać.

Źródło: PAP

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Ladybird na pomoc rolnikom
Android jako prezenterka w telewizji

Najnowsze artykuły

Menu