Mini-helikopterki potrafią budować

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Daniel Mellinger, absolwent Uniwersytetu w Pensylwanii, skonstruował system złożony z latających robotów-helikopterów, które nie tylko potrafią precyzyjnie przenosić przedmioty na odległość ale także mogą być wykorzystywane do budowania niewielkich konstrukcji. Helikopterki zostały zakupione w sklepie modelarskim, uzbrojone w specjalnych chwytak oraz w oprogramowanie sterujące. Kontrolę nad miniaturowym ruchem powietrznym sprawuje system połączonych ze sobą komputerów i kamer. Kamery przekazują do komputerów obraz helikoptera a te obliczają aktualną pozycję maszyny w powietrzu. O precyzji tego systemu można przekonać się dzięki filmowi opublikowanemu w serwisie NewScientist.

Źródło: www.newscientist.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Roboty, które najpierw są dziećmi
Trzpienie ustalające do przykręcania GN 722

Najnowsze artykuły

Menu