Mini korbki ERFW+I

artykułyNowościpokrętła

Elementy Elesa+Ganter znajdują szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i poza nim. W wielu przypadkach zdarza się więc, że wymaganiami stawianymi konkretnemu produktowi, poza solidnością i wytrzymałością, są estetyka wykonania i niewielkie rozmiary. Takimi właśnie produktami w grupie elementów napędowych są mini korbki serii ERFW+I.

mini korbki ERFW-I

Mini korbki ERFW+IMini korbki ERFW+I są elementami służącymi do ręcznego napędu mechanizmów regulacyjnych niewielkich rozmiarów, zarówno w urządzeniach jak i innych produktach wymagających takich regulacji. Dzięki swej kompaktowej budowie i ergonomicznym kształtom mogą być używane m.in. w sprzęcie laboratoryjnym, urządzeniach pomiarowych, markizach, czy parasolach.

Budowa mini korbki ERFW+I bazuje na połączeniu dwóch standardowych elementów Elesa+Ganter, rękojeści typu ERFW i rękojeści obrotowej I.471+x. Niewielkie wymiary obu elementów tworzą kompaktowego kształtu korbkę, której obrotowa rękojeść daje możliwość wygodnego regulowania, nawet przy wymaganej dużej ilości obrotów.

rękojeści dźwigniowe i obrotowe

Rękojeści dźwigniowe typu ERFW  i rękojeści obrotowe typu I.741+x

Dla łatwego i ekonomicznego zamocowania korbki na wałku służy otwór poprzeczny w jej piaście. Wprowadzone przez wspomniany otwór wiertło umożliwia precyzyjne wykonanie otworu poprzecznego w wałku i późniejsze zakołkowanie połączenia.

Więcej informacji technicznych na temat mini korbek ERFW+I znajduje się na ich karcie katalogowej – ERFW+I

Autor: Krzysztof Stutko

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Robot autostopowicz
Oferta produktów ELESA+GANTER pod kątem spawalnictwa

Najnowsze artykuły

Menu