Moduły pozycjonujące serii GN 350

artykułyCzy wiesz, że...

Elementy firmy GANTER

Stopy wahliwe i wibroizolatory służą do posadawiania maszyn bezpośrednio na podłożu, natomiast, gdy zachodzi potrzeba połączenia dwóch części maszyny z możliwością precyzyjnej  regulacji odległości  między nimi  z pomocą przechodzą moduły pozycjonujące serii GN 350.

 

moduły pozycjonujące

Rys. Moduły pozycjonujące

Seria GN 350 zawiera moduły umożliwiające zarówno precyzyjną osiową regulację jak i kompensację kąta pomiędzy powierzchnią mocowanego elementu a łbem śruby dociskowej.

Regulację osiową realizuje się tu za pomocą modułów GN 350 (wersja wysoka) i GN  350.1 (wersja niska). Składają się one z nagwintowanej stalowej tulei wkręconej w stalowy pierścień (korpus modułu), [Rys.1]. Zastosowany w tym połączeniu gwint drobnozwojny umożliwia precyzyjną regulację wysokości, a pierścień zabezpieczający na tulei zapobiega całkowitemu jej wykręceniu. Opcjonalnie dostępne jest również wykonanie z przeciwnakrętką umożliwiającą dodatkowe zabezpieczenie wyregulowanej wysokości modułu.

Moduł GN 350.2 zbudowany jest tak, jak oba powyższe wykonania, wyposażony został jednak dodatkowo w element wahliwy umożliwiający kompensację nierównoległości powierzchni łączonych elementów. Stosuje się go wspólnie z podkładką wahliwą GN 350.3 [Rys.2].

Po dokładnym, wzajemnym ustawieniu łączonych elementów możemy skręcić je śrubą przechodzącą przez otwór w osi modułu.

moduły pozycjonujące

Rys.1  Przekrój typu GN 350 / GN 350.1

moduły pozycjonujące

Rys.2 Przekrój typu GN 350.2 i GN 350.3

Moduły pozycjonujące dostępne są w wykonaniu ze stali konstrukcyjnej o zwiększonej wytrzymałości i odporności na ścieranie lub ze stali nierdzewnej.

Opisana powyżej konstrukcja oraz użyte materiały umożliwiają stosowanie modułów serii GN 350 w aplikacjach, w których poza precyzyjnym pozycjonowaniem współpracujących elementów wymagane jest też przenoszenie dużych obciążeń.

Zakres obciążeń modułów serii GN 350 wynosi  4 – 49 ton!

Typowe zastosowanie prezentowanych elementów to:

  • konstrukcje maszyn i narzędzi

moduły pozycjonujące

  • osiowanie napędów/ naciąg paska

moduły pozycjonujące

 

Strony katalogowe prezentowanych elementów:

 

Autor: Łukasz Michno
Redakcja: Elesa + Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w:

nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz kataloguzamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 665 078 500 ( Łukasz Michno )

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Kosmiczna pianka
Magnetyczny system pomiarowy MPI

Najnowsze artykuły

Menu