Modyfikacje standardowych elementów pod indywidualne wymagania klienta

Firma ELESA+GANTER od początku swojego istnienia stale rozszerza liczbę oferowanych standardowych elementów maszyn. Odpowiedzią na potrzeby klientów na całym świecie stały się nowe usługi modyfikowania standardowych produktów pod indywidualne potrzeby odbiorcy. Dzięki temu klient oszczędza swój czas i eliminuje dodatkowe koszty związane z obróbką lub zleceniem jej u podwykonawcy.

modyfikacje standardowych elementów

Rys 1. Standardowe modyfikacje oferowane przez Elesa+Ganter:

Korek z bagnetem GN 109, koło ręczne GN 110, przegub GN 110.1, pokrętło z zabezpieczeniem GN 111.7.

Know-how w sferze produkcji oraz elastyczna, nastawiona na potrzeby klienta organizacja firmy Elesa+Ganter pozwalają na szybkie i jednocześnie efektywne pod względem ostatecznych kosztów spełnianie niestandardowych wymagań. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy jest konieczne opracowanie specjalnych wersji i projektów przy zastosowaniu ogromnej liczby różnych technologii produkcyjnych.

Przykładem specjalnego wykonania produktu mogą być korki wlewowe z bagnetem z zaznaczonymi poziomami minimum i maksimum. Wcześniej tego typu modyfikacje były po stronie klienta. Obecnie Elesa+Ganter zestandaryzowała tego typu zmianę jako GN 109, która pozwala definiować długość bagnetu wraz z zaznaczonymi poziomami. W ten sposób klient definiuje produkt na etapie produkcji i montażu.

Koła ręczne, korby, dźwignie mogą być mocowane poprzecznie za pomocą kołka lub bocznego wkrętu dociskowego. Mogą być również mocowane na wpust i zabezpieczane osiowo wkrętem. Ze względu na różnorodność sposobów montażu ELESA+GANTER dostarcza elementy o zestandaryzowanych średnicach lub bez otworów montażowych. Przed montażem często klient wykonuje tego typu otwory u siebie lub u podwykonawcy, co generuje dodatkowe koszty związane z obróbką, odbiorem jakości i dodatkową przesyłką. Modyfikacja określona jako GN 110 pozwala na wykonanie precyzyjnych otworów poprzecznych gładkich lub gwintowanych w fabryce Elesa+Ganter.

Kolejna usługa GN 110.1 pozwala modyfikować otwory montażowe w pojedynczych i podwójnych wałach przegubowych. Ta standaryzacja pozwala ustalić kształt otworu montażowego (okrągły lub kwadratowy), płożenie otworu poprzecznego, itp. W prosty i szybki sposób możemy to wykonać w centrali Elesa+Ganter.

GN 111.7 to modyfikacja mająca na celu zabezpieczenie pokręteł zaciskowych przed ich zgubieniem. Zastosowanie GN 111.7 pozwala na rozbudowanie pokrętła o pierścień, łańcuch lub linkę zabezpieczającą. W tym celu w wybranym przez klienta pokrętle jest wykonywany specjalny rowek, w którym jest osadzony pierścień zabezpieczający. Do pierścienia jest zamocowany łańcuch lub linka o zdefiniowanej długości.

Powyższe przykłady pokazują, że Elesa+Ganter jest w stanie dostarczać produkty gotowe do montażu i użycia, dzięki czemu klient oszczędza czas i pieniądze.

Jeśli w naszej ofercie nie znalazłeś produktu, który spełnia wszystkie Twoje oczekiwania zapraszamy do skontaktowania się z Elesa+Ganter – nasi Doradcy Techniczni udzielą wszystkich niezbędnych informacji odnośnie modyfikacji istniejących elementów pod Państwa potrzeby.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Stożkowe tuleje pozycjonujące 172.1 oraz 179.1
Koła napędowe do zastosowań w środowiskach o wysokich wymaganiach higienicznych

Najnowsze artykuły

Menu