Most składany jak origami

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

W przypadku powodzi często położenie oraz nierówności terenu lub nurt wody nie pozwalają na zastosowanie mostu pontonowego do ewakuacji ludności. Japońscy inżynierowie znaleźli jednak alternatywne rozwiązanie – składany most.


Źródło: YouTube/HiroshimaUniv

Wynalazek zainspirowany jest sztuką składania papieru – Origami. Urządzenie można przewieźć na przyczepce i rozłożyć w ciągu zaledwie kilku minut na długość około dwudziestu metrów. Mobile Bridge Version 4.0, bo w taki sposób zostało nazwany wynalazek, wyróżnia się tym, że nie wymaga żadnych podpór, dzięki czemu może być zastosowany w dowolnym miejscu oraz warunkach. Na razie nie zostały przedstawione żadne dokładniejsze dane na temat nowego typu mostu ani nie określono, od kiedy miałby pojawić się na rynku. Jednak już dziś wzbudza spore zainteresowanie. Zresztą sami zobaczcie.

Źródło: www.theengineer.co.uk

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Egzoszkielet dla drwali
DD52R-E – Nowy model elektronicznych wskaźników położenia

Najnowsze artykuły

Menu