Mrówcza praca robotów w magazynach

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

W instytucie Przepływu Materiałów i Logistyki Fraunhofer w Dortmundzie naukowcy pracują nad stworzeniem automatycznego systemu obsługi magazynu. W hali o powierzchni 1000 m2 pięćdziesiąt autonomicznych pojazdów pobiera z półek zamówione towary i przekazuje je do punktów podawczych. Inżynierowie projektujący system wzorują się na inteligencji roju mrówek. Pojazdy obsługujące magazyn, po otrzymaniu polecenia dostarczenia określonego towaru, komunikują się pomiędzy sobą, by ustalić który z nic jest najbliżej celu. Maszyny te są wyposażone w zestaw czujników pozwalających na wytyczenie najkrótszej trasy do wyznaczonej półki z zamówionym towarem. Wynalazek pozwoli na optymalizację procesów związanych z obsługą magazynową.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Nowy materiał inspirowany naturą
Zapraszamy na Targi Automaticon 2012

Najnowsze artykuły

Menu