Na słońcu się upiecze

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Lubicie grillować? Dzięki pomysłowym wynalazcom powstało urządzenie, dzięki któremu nie trzeba będzie używać węgla, gazu czy prądu. GoSun Grill to maszyna napędzana przy pomocy energii słonecznej.


Źródło: Youtube/Raku Hanako

Nie spotkamy tutaj jednak żadnych paneli oraz baterii. GoSun Grill to po prostu grill stworzony z wykorzystaniem nowej i opatentowanej technologii nazwanej Thermal Battery. Urządzenie gromadzi ciepło, ale oddaje je bardzo powoli. Twórcy uważają, że po dwóch godzinach nagrzewania możliwe jest korzystanie z grilla również w nocy. Urządzenie daje również możliwość gotowania, duszenia oraz smażenia jak zwykła kuchenka. Wynalazek charakteryzuje prostota konstrukcji, dzięki czemu istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że coś może się zepsuć. Nowy grill można już zamawiać za cenę niespełna 350 dolarów. Projekt można wesprzeć w serwisie Kickstarter.

Źródło: Kickstarter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Kto wynalazł rower?
Niezwykła laska dla niewidomych

Najnowsze artykuły

Menu