Najmądrzejszy robot sprzątający?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Przedstawiamy wyjątkowego robota sprzątającego. Ze względu na bogate wyposażenie, urządzenie to już teraz zyskało opinie najmądrzejszego ze wszystkich powstałych do tej pory robotów utrzymujących czystość. CleInBot M79 stworzony przez UBTECH jest przeznaczony do zastosowań profesjonalnych. Urządzenie wyposażone jest aż w trzy radary LIDAR oraz 5 kamer. Posiada funkcję unikania przeszkód oraz system percepcji w promieniu 360 stopni.

Źródło: YouTube/UBTECH Robotics 

Maszyna wyposażona jest w podwójny zbiornik wody o pojemności aż 120 litrów. Posiada również unikalny system zbierania kurzu. Do wykonywania pracy robot używa szczotki z dopływem wody pod wysokim ciśnieniem. Maszyna potrafi samodzielnie zaplanować swoją trasę i odpowiednio dozując wodę, potrafi oczyścić powierzchnię ponad 2000 metrów kwadratowych. Wynalazek jest dedykowany przede wszystkim do sprzątania galerii handlowych. Robot nie należy do najmniejszych. Sama jego waga to blisko 260 kg. Urządzenie znajduje się już w regularnej sprzedaży. Jego cena to niespełna 27 tysięcy Euro.

Źródło: www.roboticgizmos.com | Ilustracja: Denny Müller on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

NOWOŚĆ! Płyty tłumiące AVR – wibroizolatory do najcięższych zastosowań
Jak dobór właściwego rozwiązania może zredukować zużycie elementów mocujących?

Najnowsze artykuły

Menu