Czy wiesz, że: zawiasy z tworzywa o oznaczeniu CFM są jednymi z najchętniej stosowanych zawiasów ELESA+GANTER?

artykułyCzy wiesz, że...Zawiasy

WYTRZYMAŁOŚĆ

Dzięki zastosowaniu do ich produkcji tzw. SUPER-technopolimeru zawiasy z tworzywa o oznaczeniu CFM posiadają najwyższe własności wytrzymałościowe – maksymalne obciążenia ROBOCZE (zależnie od wielkości zawiasu i kierunku działania siły) wynoszą od 960 [N] do 3940 [N]!

Rys.: Zdjęcie zawiasu z tworzywa – CFM

GABARYTY

Dzięki temu samemu SUPER-technopolimerowi zawiasy z tworzywa są znacznie cieńsze od innych tego typu produktów. Pozwala to stosować je w aplikacjach o dużych wymaganiach wytrzymałościowych a jednocześnie małej powierzchni montażu.

ELASTYCZNOŚĆ MONTAŻU

Zawiasy te posiadają jeden z najszerszych zakresów możliwych sposobów montażu:

  • od czoła (śrubami z łbem stożkowym lub imbusowym),
  • od spodu zawiasu (nakrętkami),
  • mieszane (od czoła i od spodu w różnych konfiguracjach).

Dodatkowo posiadają wykonanie z otworami fasolowymi (-SL-)o zakresie regulacji do 10 [mm] na jedno skrzydło!!! Mogą więc być stosowane np. do łączenia profili typu BOSCH o różnych wielkościach.

KOSZT

Jeśli porównamy WYTRZYMAŁOŚĆ zawiasów z tworzywa CFM z wykonanymi z innych materiałów (poliamid, aluminium, stal itp.), to okazuje się, że w konkurencyjnych rozwiązaniach wykonanych z innego tworzywa będziemy zmuszeni zastosować dużo większy rozmiar zawiasu, lub zdecydować się na zawias z metalu. W obu przypadkach koszt okazuje się wyższy niż odpowiedniego zawiasu CFM!

Porównując GABARYTOWO zawiasy z tworzywa serii CFM z wykonaniami z innych rodzajów tworzywa, będziemy zmuszeni zastosować większą ilość tych drugich dla przeniesienia wymaganego obciążenia. Spowoduje to, że ich użycie okaże się droższe pomimo niższej ceny zakupu pojedynczego zawiasu!

Strony katalogowe:

Autor: Krzysztof Stutko
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
Nowy katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Pokrętła przestawne VCTS
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Najnowsze artykuły

Menu