Najpotężniejsza farma solarna

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Farmy solarne stają się coraz poważniejszym źródłem pozyskiwania energii elektrycznej. Na razie najpotężniejsze tego rodzaju przedsięwzięcia podjęły USA, Chiny oraz Indie. Ale teraz wszyscy mogą zostać zdetronizowani przez Australię. Farma ma powstać na południu kontynentu jeszcze w tym roku. Potężna konstrukcja poza pozyskiwaniem energii ze słońca, ma być też jej magazynem.

Źródło: YouTube/Aban Tech

Całość ma się składać z 3,4 miliona paneli fotowoltanicznych oraz 1,1 miliona ogniw bateryjnych. W ten sposób farma będzie pozyskiwała 330 MW energii, z czego 100 MW będzie można magazynować. Jest to ogromne przedsięwzięcie, którego koszt opiewa na miliard dolarów. Za realizację projektu będzie odpowiadała firma Lyon Group. Projekt wspiera również Tesla, która ma dostarczyć tzw. Power Pack’i. Ale jaki jest cel tej budowy? Południowa Australia w okresie letnim niemal codziennie zmaga się z przerwami w dostawie elektryczności do wielu tysięcy domów. Tak ogromna farma mogłaby awaryjnie zasilać nawet kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw.

Źródło: indaily.com.au | Ilustracja: Freeimages/Joe Zlomek

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Wynalazca pewnego zamka
Maszyna wyprowadzi psa na spacer

Najnowsze artykuły

Menu