Największa na świecie farma wiatrowa

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Brytyjczycy już od dawna zapowiadali duży rozwój w zakresie źródeł energii odnawialnej i, jak widzimy, nie rzucają słów na wiatr. W przypadku tego właśnie kraju najlepszym rozwiązaniem wydaje się inwestowanie w nowoczesne turbiny i farmy wiatrowe. Niedawno firma Ørsted stworzyła i przekazała Brytyjczykom największą na świecie farmę wiatrową.


Źródło: YouTube/Ørsted

Instalację usytuowano na Morzu Irlandzkim. Całość zajmuje powierzchnię 145 metrów kilometrów kwadratowych. Farma wiatrowa składa się z 87 turbin które łącznie są w stanie wytworzyć 659 megawatów energii. Turbiny mierzą od 188 do 195 metrów. Obecne wyniki mówią o tym, że farma z łatwością zasila ponad 600 tysięcy gospodarstw domowych. Sam rząd Brytyjski zapowiada dalsze inwestycje w ten rodzaj źródeł energii i w kolejnych latach mają powstawać następne farmy.

Źródło: reuters.com | Ilustracja: fotolia.com / malp

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Dron, który nie potrzebuje akumulatorów
Jak zrobić wskaźnik poziomu cieczy?

Najnowsze artykuły

Menu