Największy samolot świata

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Paul Allen, współzałożyciel firmy Microsoft,pracuje nad projektem, którego owocem ma być największy samolot świata. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem maszyna będzie obsługiwała komercyjne loty w kosmos – a w zasadzie na orbitę okołoziemską.


Źródło: YouTube/Vulcan Inc.

Paul Allen przedstawił projekt budowy takiego samolotu już dwa lata temu. Jego projekt zakładał maszynę posiadającą rozpiętość skrzydeł rzędu prawie stu dwudziestu metrów. Z jego pokładu miałby być wystrzeliwane na orbitę rakiety, a nawet bardzo duże rakiety. Zakłada się, że samolot z dołączoną rakietą mógłby ważyć maksymalnie pięćset czterdzieści ton. Szczegóły budowy na razie nie są znane, natomiast na animacji oraz zdjęciach możemy zobaczyć, jak wyglądają pracę nad tym niezwykłym samolotem i jakie jest planowane jego zastosowanie. Nie jest znana również data ukończenia prac, jednak biorąc pod uwagę późniejsze testy jakie musi przejść maszyna, raczej przyjdzie nam poczekać kolejnych kilka lat zanim wejdzie do użytku. Jeśli jednak wszystko się uda, to zapowiada się rewolucja w dziedzinie lotnictwa.

Źródło: Spacenews.com / stratolaunch.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Dron napędzany siłą wiatru
ELesa+Ganter zaprasza na targi AUTOMATICON®

Najnowsze artykuły

Menu