Niegroźne uderzenia głową?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Inżynierowie z Cranfield Impact Centre zajmujący się m.in. badaniem skutków wypadków samochodowych wynaleźli sposób na zredukowanie ilości ofiar śmiertelnych wsród osób, które wpadły pod samochód i uderzyły głową o przednią szybę pojazdu. Wynalazek polega na zmianie konstrukcji montażu przedniej szyby. W trakcie pięcioletnich badań międzynarodowa grupa naukowców analizowała dane z wypadków z udziałem pieszych zebrane w krajach Europy Zachodniej. Dzięki pracom analitycznym określono te obszary przedniej szyby samochodów, w które uderzenie głową kończyło się śmiercią ofiary wypadku. Efektem prac jest nowa, energochłonna konstrukcja montażu przedniej szyby samochodu pozwalająca na zmniejszenie ryzyka śmierci przechodnia w skutek uderzenia głową o 50% w stosunku do dotychczasowych rozwiązań.

Źródło: http://www.theengineer.co.uk/

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Sztuczne drewno
Jeszcze twardszy beton

Najnowsze artykuły

Menu