Nierdzewne uchwyty bezpieczne GN 730.5

artykułyNowościuchwyty

Nowość Elesa+Ganter

Odpowiadając na niesłabnące zainteresowanie produktami do zastosowań w przemyśle spożywczym, firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe, bardziej higieniczne wykonanie uchwytu ze stali nierdzewnej. Uchwyt GN 730.5 (rys. 1) jest doskonałym przykładem połączenia funkcjonalności, jakości i estetyki wykonania.

Uchwyty bezpieczne, nierdzewne
Rys. 1. Nowy uchwyt GN 730.5 wykonany ze stali nierdzewnej AISI 316

Geometria uchwytu zapewnia nie tylko pewny, ergonomiczny chwyt, ale również zapobiega gromadzeniu się osadów i namnażaniu bakterii. Higieniczny kształt (brak ostrych załamań, krawędzi i zagłębień) sprawia, że proces czyszczenia jest znacznie łatwiejszy. Górna powierzchnia GN 730.5 jest pochylona pod kątem 2,5° (Rys. 2), co w przypadku zamocowania uchwytu w poziomie ułatwia spływanie płynów i pozostałości po myciu.

Sposób mocowania uchwytu
Rys. 2. Po zamocowaniu uchwyt jest pochylony pod niewielkim kątem, co ułatwia spływanie płynów

Uchwyt GN 730.5 jest wykonany z precyzyjnego odlewu ze stali nierdzewnej AISI 316, która charakteryzuje się odpornością chemiczną w obecności kwasów, chlorków i soli. Może być stosowany w środowiskach o najwyższych wymaganiach antykorozyjnych, tj. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym, morskim lub w branży medycznej. Dodatkowo uchwyt został poddany piaskowaniu, uzyskując matową powierzchnię i strukturę odporną na zanieczyszczenia, na której nie pozostają widoczne odciski po dłoniach.

Elesa+Ganter oferuje również wykonanie uchwytu GN 730.5 w wersjach specjalnych: wykończenie na wysoki połysk lub pokrycie powierzchni tworzywem sztucznym.

Nierdzewne uchwyty bezpieczne GN 730.5 mogą być użyte do drzwi, osłon i włazów w maszynach, jak również na szufladach i systemach wysuwnych. Zastosowanie uchwytów bezpiecznych ma szczególne uzasadnienie przy dwuskrzydłowych drzwiach w osłonach maszyn, ponieważ osłania palce operatora, uniemożliwiając ich przytrzaśnięcie.

Uchwyt GN 730.5 jest przystosowany do montażu od tyłu za pomocą śrub z gwintem M6. Właściwości materiału, z którego jest wykonany pozwalają również na alternatywny montaż za pomocą spawania.

Strona katalogowa prezentowanego produktu:

Autor: Dominik Gryczyński
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl.
Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów.

Kontakt:
Centrala:
+48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Dominik Gryczyński) 
Powiązane artykuły:

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Korki wlewowe oraz spustowe – seria TCR, TSR
Zapraszamy na targi STOM

Najnowsze artykuły

Menu