Nowa forma transportu

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Czy właśnie szykuje się kolejny przełom w transporcie miejskim? Firma SkyTran Inc i Israel Aerospace Industries pracują nad nowym środkiem transportu, który nazwano Sky Tran. System będzie bazował na specjalnych kapsułach, które będą unosić się i poruszać przy wykorzystaniu zjawiska lewitacji magnetycznej.

Dzięki temu transport będzie nie tylko cichy, ale również przyjazny środowisku. Kapsuły mają być dwuosobowe i rozwijać prędkość do 80 km/h. Plany firmy zakładają stworzenie systemu mogącego przewozić nawet 12 tysięcy ludzi jednocześnie. Twórcy uzyskali właśnie 32 miliony dolarów na testy tej technologii. Główna konstrukcja ma powstać w Izraelu, jednak znaczna część testów będzie odbywała się na terenie Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe w projekt zaangażowali się również specjaliści z NASA. Na razie nie wiadomo, kiedy projekt może zostać ukończony, ale obok powstającego Hyperloop, ma szansę stać się kolejnym środkiem transportu  przyszłości. Projekt może być również alternatywą dla pomysłów Elona Muska, który zamierza przenieść komunikację miejską pod ziemię.

Źródło: www.nextbigfuture.com  | Ilustracja: fotolia.com / chagpg

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Mechaniczny avatar
Robot oczyści rzeki

Najnowsze artykuły

Menu