Nowa generacja robotycznych ramion?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Robotyczne ramiona wykorzystywane w fabrykach i na liniach produkcyjnych nie są już dla nikogo zaskakujące. Jednak zawsze przy ich użyciu pojawia się kwestia spełnienia restrykcyjnych norm, jakie tego typu urządzenia muszą obowiązywać. Przekłada się to na ich wysoką cenę. Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, firma Tormach stworzyła swojego robota o nazwie ZA6 dostępnego w bardzo przystępnej cenie.

Źródło: YouTube/Tormach Inc.

Robotyczne ramię wyposażono w odpowiednie serwomotory, harmonijną przekładnię oraz elementy zrobione z aluminium. Robot może przekładać paczki o wadze do 6 kg na odległość do jednego metra. Prosta konstrukcja powoduje, że maszyna może być zamontowana niemal w każdym miejscu. Co istotne, jest to jedyne tego typu urządzenie wykorzystujące język programowania Python. Cechuje się on wyjątkowo prostą, intuicyjną obsługą, dzięki czemu robota może zaprogramować nawet osoba niemająca żadnego doświadczenia w zakresie obsługi urządzeń tego typu. Jak ZA6 przedstawia się cenowo? Za pełen zestaw, jaki oferuje nam firma Tormach, zapłacimy dokładnie 18450 dolarów. Dużo? Biorąc pod uwagę, że ceny takiego sprzętu wahają się miedzy 25 a 400 tysięcy dolarów to widzimy, że ZA6 jest najtańszym dostępnym robotem przemysłowym na rynku.

Źródło: roboticsandautomationnews.com | Ilustracja: Simon Kadula on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Elementy Elesa+Ganter w maszynach do produkcji sushi – case study firmy 2LHDM
Podwodny inspektor

Najnowsze artykuły

Menu