Nowa wersja pokręteł MBT

artykułyNowości

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty nowy rodzaj pokręteł MBT (rys.1), który z czasem zastąpi obecnie produkowane. Z monolitycznego dotychczas korpusu pokrętła została wydzielona centralna zaślepka, która dostępna jest obecnie w sześciu standardowych kolorach.

Oprócz koloru czarnego (indeks C9) zestandaryzowane zostały wykonania: pomarańczowe (C2), szare (C3), żółte (C4), niebieskie (C5), czerwone (C6).

 

pokrętło MBT

Rys. 1. Nowe pokrętła MBT

 

 

Zaślepki w różnych kolorach dają możliwość kolorystycznego dopasowania pokrętła (np. do obudowy urządzenia) lub oznaczenie różnymi kolorami pokręteł odpowiedzialnych za poszczególne funkcje w urządzeniu.

Pokrętło MBT kolory

Rys. 2. Dostępne kolory zaślepek w pokrętle MBT

 

Kształt i proporcje korpusu nowego pokrętła MBT zostały też zaprojektowane z myślą o ergonomii jego obsługi. Zwiększona została wysokość całkowita pokrętła (patrz przykład rys. 3) co jeszcze bardziej poprawiło komfort obsługi. Dzięki tym zabiegom operowanie pokrętłem jest wygodne a chwyt pewny.

pokrętła

Rys. 3. Porównanie starej (z lewej)  i nowej (po prawej) wersji pokrętła MBT dla średnicy 40mm

 

Pokrętła MBT w wersji żeńskiej są dostępne z otworami gwintowanymi od M5 do M12 oraz z gładkim otworem nieprzelotowym od fi 6mm do fi 10mm, który można zamocować na wałku poprzez np. zakołkowanie. W przypadku wersji męskiej, pokrętła dostępne są z trzpieniami gwintowanymi M5 do M12 i różnych standardowych długościach.

Link do strony katalogowej ze szczegółowymi danymi technicznymi znajduje się poniżej:

 

 

 

Autor: Eligiusz Glass

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Zawias CFSW w finale konkursu „Produkt Roku 2012”
TerraTec – Międzynarodowe Targii Technologii i Usług dla Środowiska

Najnowsze artykuły

Menu