Nowe logo Elesa+Ganter

Aktualnościartykuły

Po 20 latach od wprowadzenia dotychczasowego logo, spółka Elesa+Ganter podjęła decyzję o jego odświeżeniu i nadaniu mu nowocześniejszego charakteru. Nowe logo jest zaprojektowane zgodnie z trendami w projektowaniu znaków towarowych i zostało zaktualizowane na 70 rynkach.

Zespół pracujący nad zmianą logotypu postanowił usunąć z niego dotychczasową ramkę, co sprawia, że jest ono bardziej czytelne i ma nowoczesny design. Jednocześnie została zmieniona czcionka, dzięki czemu projekt został zachowany w minimalistycznym stylu, który jest obecnie bardzo ceniony wśród konsumentów, ale także wśród największych firm na świecie. Znaczącą zmianą jest również rezygnacja z białego tła, dzięki czemu obecny logotyp wydaje się być „lżejszy” i bardziej przejrzysty.

Nazwy firm producenckich oraz kolor czerwony zapewniają spójność z wcześniejszym logo, zaś użyty w nim znak „+” symbolizuje współpracę pomiędzy firmami Elesa i Ganter i jest odzwierciedleniem koncepcji „Dwie firmy, jeden świat standardowych elementów”.

Znak graficzny EG został przeniesiony z lewej strony na prawą, zaś jego kształt odnosi się do logo Design For Engineering, które jest używane w komunikacji marketingowej spółki od kilku lat.

Nowy znak towarowy i typografia zostały zoptymalizowane pod kątem druku i mediów cyfrowych. Jednocześnie zmiany w projekcie logo miały związek z procesem tworzenia nowej identyfikacji wizualnej spółki, która ma miejsce od 2018 roku. Zakłada ona maksymalny minimalizm oraz rezygnację z jasnoszarego tła, które było stosowane w wielu materiałach marketingowych.

Zmiana logotypu weszła w życie w dniu 22 lipca 2021 roku i jest wiążąca dla wszystkich oddziałów Elesa+Ganter. W przyszłości będziemy koordynować zmianę logo również z naszymi partnerami i dystrybutorami, aby zachować spójną identyfikację wizualną.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot, który sprząta plaże?
NOWOŚĆ! Kule i rolki transportowe z tworzywa UTB i UTR.

Najnowsze artykuły

Menu