Nowe standardowe twardości gumy dla elementów antywibracyjnych

artykułyNowości

Nowość Elesa+Ganter

Elementy antywibracyjne serii DVA (rys.1) stanowią najprostsze, a zarazem bardzo efektywne rozwiązanie w dziedzinie izolacji drgań. Z powodzeniem używa się ich do tłumienia wibracji czy hałasu, stosując  jako element pośredniczący w mocowaniu podzespołów urządzeń takich, jak: silniki, wentylatory, pompy itp.

wibroizolatory

Rys.1. Elementy antywibracyjne DVA


 

Aby skutecznie wytłumić drgania należy przede wszystkim dobrać wibroizolatory odpowiednie do parametrów pracy w danym zastosowaniu. Główną własnością elementu antywibracyjnego, braną w tym przypadku pod uwagę, jest jego elastyczność. Jest ona wypadkową gabarytów i twardości gumy tłumiącej drgania.

Elementy antywibracyjne DVA oferowane były dotychczas w jednej standardowej twardości gumy (55 ±5 Shore A), w wyniku czego poszukiwaną sztywność posiadał element o określonych gabarytach (wysokości i średnicy części gumowej). Stanowiło to często utrudnienie, gdyż wibroizolator o wymaganych parametrach tłumienia nie zawsze pasował gabarytami do danej aplikacji. Rozwiązaniem było wykonanie na specjalne zamówienie wibroizolatora o innej charakterystyce.

Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom firma ELESA+GANTER zwiększyła zakres  dostępnych  wykonań elementów antywibracyjnych DVA. Rozszerzenie to obejmuje dodanie dwóch standardów twardości gumy dla istniejących już  wielkości wibroizolatorów.

Obecnie, każdy tłumik drgań DVA w wykonaniu  ze stali ocynkowanej jest dostępny w następujących twardościach gumy naturalnej NR:

  • 40 ±5 Shore A
  • 55 ±5 Shore A
  • 70 ±5 Shore A

Nowe wykonania rozszerzyły też  zakres częstotliwości drgań  możliwych do wytłumienia dzięki elementom DVA.

Link do strony katalogowej ze szczegółowymi danymi technicznymi znajduje się poniżej:

DVA – Elementy antywibracyjne

 

Autor: Eligiusz Glass

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

 

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

 

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

 

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Zapięcia TLM, TLN oraz TLL, TLP
AIR SHOW 2013

Najnowsze artykuły

Menu