Nowe technologie w odśnieżaniu

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Na amerykańskie autostrady przebiegające przez stany Michigan, Minnesota, Nevada, Long Island i New York wyjadą w najbliższym czasie pługi wyposażone w system pozwalający na zbieranie dokładnych danych na temat pogody i stanu dróg. System ten powstał na zlecenie Departamentu Transportu USA. Składa się z różnego typu detektorów umieszczonych na pługach śnieżnych, danych nt. pogody zbieranych przez satelity i radary i komputerowych modeli pogodowych. Na podstawie zebranych informacji służby drogowe będą dokładnie poinformowane o powstających na drogach potencjalnych zagrożeniach dla kierowców i będą mogły szybciej na nie reagować. System przechodzi o obecnie testy, i jeśli się sprawdzi, będzie sukcesywnie wprowadzany także w pozostałych stanach USA.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Pływające bio-boty
Kosmiczna śmieciarka

Najnowsze artykuły

Menu