Uniwersalne wskaźniki poziomu z pływakiem z firmy Elesa

artykuływskaźniki poziomu

Firma Elesa wprowadziła do swojej oferty wskaźniki poziomu z pływakiem do mierzenia poziomu cieczy w zbiorniku, które noszą oznaczenia HFL/E oraz HFLT/E.

Bagnet, w który wyposażone są nowe wskaźniki poziomu z pływakiem, umożliwia pomiar na odcinku 500mm od maksymalnego poziomu zbiornika. Przycięcie bagnetu wg instrukcji w danych technicznych pozwala na skrócenie pomiaru nawet do 120mm. Bagnet wykonany z technopolimeru ma naniesione skale umożliwiające dokładne jego przycięcie w zależności od wymaganego poziomu wskazania. Integralną częścią bagnetu jest pływak, wolny od części magnetycznych. Cecha ta sprawia, że nowe wskaźniki poziomu z pływakiem są idealne do zbiorników zawierających brudne ciecze, wodę, olej, chłodziwo olejowe, także płyny z opiłkami metalu lub z pianą. Ponadto, praca pływaka jest niezależna od przewodnictwa elektrycznego cieczy.

 

wskaźniki poziomu z pływakiem

Wskaźniki poziomu z pływakiem: HFLT/E i HFL/E

Dodatkowym atutem nowego produktu jest to, że wskaźniki HFLT/E umożliwiają zmianę polaryzacji magnesów (odwrócenie biegunów), przez co mogą być zastosowane do pomiaru poziomu minimum lub maksimum. Ponadto, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa, elementy elektroniczne są odizolowane od zbiornika i całkowicie uszczelnione za pomocą spawania ultradźwiękowego.

Nowe modele wskaźników poziomu z pływakiem posiadają:

  • korpus (technopolimer na bazie poliamidu)
  • wtyk z czujnikiem (stopień ochrony IP 65 zgodnie z tabelą UNI 529)
  • bagnet (tuba ze stali nierdzewnej AISI 304 w modelu HFL/E i tuba z technopolimeru na bazie poliamidu w modelu HFLT/E)
  • pływak (z gumy syntetycznej NBR w modelu HFL/E lub z technopolimeru na bazie poliamidu w modelu HFLT/E)

Ciagła temperatura pracy nowych produktów wynosi 80°C.

Wskaźniki HFL/E dostępne są dostępne: z obwodem normalnie otwartym przy wskazaniu poziomu minimum, lub z obwodem normalnie zamkniętym przy wskazaniu poziomu maksimum. Klienci mają również możliwość wyboru pomiędzy dwoma dostępnymi wersjami montażu: z gwintowanym łącznikiem (do bezpośredniego montażu) lub z kołnierzem i otworami do montażu za pomocą śrub.

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!
Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Komórki nerwowe sterowane elektronicznie
MASZBUD 2010

Najnowsze artykuły

Menu