Nowe zamki szybkiego montażu

artykułyNowościzamki

Rozszerzenie oferty ELESA+GANTER

Od dłuższego czasu firma Elesa+Ganter ma w swojej ofercie zamki szybkiego montażu CQT.FM. (patrz: Artykuł o zamku CQT.FM). To, co wyróżnia go wśród innych zamków to konstrukcja pozwalająca na szybki montaż, bez użycia dodatkowych narzędzi. Jest to możliwe dzięki specjalnym zatrzaskom, które po przejściu przez otwór blokują się na jego wewnętrznej krawędzi. Zamki tego typu posiadają też w standardzie uszczelkę silikonową gwarantującą stopień ochrony IP65.

instalacja zamka szybkiego montażu

Rys.1. Sposób instalacji zamków szybkiego montażu.

Aktualnie oferta zamków do szybkiego montażu rozszerzyła się o trzy nowe wykonania.

Pierwszy z nich to CQTF.FM-AE-V0 wykonany w całości (prócz pierścienia rozprężnego ze stali nierdzewnej) z samogasnącego technopolimeru na bazie poliamidu, zgodnego z certyfikatem UL-94 V0. Dzięki temu możemy stosować ten produkt w miejscach użyteczności publicznej. Zamek ten od swojego poprzednika wyróżnia płyta przednia, która przyjęła kształt prostokąta.

zamki szybkiego montażu

Rys.2. Zamek szybkiego montażu CQTF.FM-AE-V0.

Podobnie jak poprzednik, dostępny jest do wyboru z kluczem o profilu dwuskrzydłowym lub trójkątnym.

Kolejny z nowych zamków szybkiego montażu to CQTL.FM. Wykonany z technopolimeru na bazie poliamidu, posiada również nierdzewną rozetę. Użyte materiały pozwalają na montowanie zamka w środowiskach narażonych na korozję, a płyta przednia posiada uchwyt umożliwiający otwarcie drzwi lub osłony bez montowania dodatkowych elementów.

zamek szybkiego montażu
Rys. 3. Zamek szybkiego montażu CQTL.FM.

Zamek ten jest dostępny w dwóch wariantach – na klucz trójkątny oraz klucz dwuskrzydłowy.

Ostatnim z najnowszych zamków szybkiego montażu jest CSL.FM. Tak samo jak poprzednio omawiany CQTL.FM charakteryzuje go uchwyt umożliwiający otwarcie drzwi bez instalowania jakichkolwiek dodatkowych części.

zamek szybkiego montażu
Rys. 4. Zamek CSL.FM.

Innowacją w tym przypadku jest wprowadzenie wkładki na klucz płaski dostępnej w dwóch wersjach:

  • CSL – zamki z 400 różnymi kombinacjami klucza
  • CLSU – zamki z tym samym numerze klucza, gdzie wszystkie mogą być otwarte tym samym kluczem.

Inne też są materiały, z których został wykonany zamek szybkiego montażu CSL.FM. Korpus to wzmocniony włóknem szklanym technopolimer na bazie poliamidu, nierdzewna przednia płyta, stalowe ocynkowane pierścień rozprężny i dźwignia zamykająca oraz pozostałe stalowe elementy chromowane.

Więcej szczegółów mogą Państwo znaleźć na stronach katalogowych prezentowanych produktów:

Powiązane artykuły:

 

Autor: Łukasz Pszczołowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Matematyczny model aresztowania samochodu
Nowe zawiasy do przyspawania serii GN 128

Najnowsze artykuły

Menu