NOWOŚĆ! Dociskacze spawalnicze niklowane chemicznie NC

artykułydociski

Dociskacze spawalnicze GN 864, GN 865, GN 866 to jeden z wielu elementów do budowy maszyn i urządzeń, charakteryzujący się dużymi siłami przytrzymania i bardzo dużą żywotnością. O konstrukcji, sposobie działania i zastosowaniach można przeczytać w jednym z poprzednich artykułów Dociskacze spawalnicze do wysokowydajnych cykli produkcyjnych. Produkty serii GN 864, GN 865, GN 866 znajdują się w ofercie od wielu lat natomiast obecnie przeszły modyfikację pod kątem powłok zewnętrznych.
Rys 1. Dociskacze spawalnicze Elesa+Ganter do wysokowydajnych cykli produkcyjnych w wersji niklowanej chemicznie NC

Wcześniej dociskacze oferowane były tylko w wersji oksydowanej na czarno i nie nadawały się to do zastosowań, w których korozja była jednym z warunków pracy.
Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe wersje dociskaczy GN 864, GN 865, GN 866 w wykonaniu niklowanym chemicznie NC (rys. 1). Dodatkowo model GN 864 jest oferowany w wykonaniu z powłoką antyadhezyjną w postaci Politetrafluoroetylenu (PTFE) FG (Rys 2).
Rys 2. Dociskacze GN 864 z powłoką antyadhezyjną Politetrafluoroetylen (PTFE) FG

Niklowanie chemiczne, zwane także srebrzeniem, polega na kąpieli metalowych elementów w rozworze zawierającym jony niklu. Na skutek tej kąpieli tworzy się zewnętrzna, twarda, srebrna powłoka. Jej grubość może być różna w zależności od specyfiki zabezpieczanego materiału. Powlekanie metalu stopem niklu daje długotrwałe efekty i znacznie wydłuża dopuszczalny okres eksploatacji różnych przedmiotów. W ten sposób zapewnia się:

  • ochronę metalowych elementów przed korozją;
  • ochronę przed ścieraniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Druga wersja pokrycia dla dociskaczy GN 864 to powłoka antyadhezyjna w postaci Politetrafluoroetylenu (PTFE) FG. Powłoka ta gwarantuje:

  • doskonałe właściwości antyadhezyjne (non-stick), co zapobiega przyklejaniu się np. odprysków podczas spawania;
  • pracę w temperaturze do 260 C;
  • ekstremalnie niski współczynnik tarcia dla ruchomych części dociskacza;
  • dobrą odporność abrazyjną.

Podsumowując, zastosowanie niklowania umożliwia stosowanie produktów w aplikacjach narażonych na korozję. Takie zabezpieczenie powierzchni zyska popularność w wielu różnych branżach, takich jak: motoryzacja, przemysł maszynowy, wojskowy lub górniczy itp. Natomiast powłoka antyadhezyjna pozwoli na stosowanie dociskaczy w aplikacjach spawalniczych z dużą ilością odprysków.

Zobacz film, przedstawiający zasady działania i funkcjonalności dociskaczy spawalniczych

Poniżej podajemy linki do stron katalogowych przedstawionych produktów:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Zastosowanie standardowych elementów maszyn w drukarkach 3D – case study firmy Zmorph S.A.
Apartament na wodzie

Najnowsze artykuły

Menu