NOWOŚĆ! Elementy z linii ELECOLORS w kolorze zielonym

artykułyelecolorsNowości

Gama kolorystyczna ELECOLORS, na którą składają się kolory: pomarańczowy, szary, żółty, niebieski, czerwony i czarny została rozszerzona o kolor zielony (RAL 6017).

Linia kolorystyczna ELECOLORS

Linia kolorystyczna ELECOLORS

Oznaczanie kolorami przycisków, przełączników sterowniczych, uchwytów lub pokręteł jest dobrą praktyką inżynierską. Projektanci maszyn i urządzeń coraz częściej wykorzystują tego typu rozwiązania głównie po to, aby zwrócić uwagę operatora lub wskazać mu, że zalecane jest wykonanie pewnego działania. Do tego celu zazwyczaj używa się barwy: czerwonej, żółtej, niebieskiej oraz zielonej.

W zastosowaniach typowo przemysłowych kolor zielony symbolizuje uruchomienie, załączenie sterowania automatycznego lub wykonanie działania bezpiecznego. Kolor ten sygnalizuje operatorowi, że przy wykonywaniu danej operacji nie stwarza on żadnego zagrożenia. Barwa zielona nie powinna być używana do działań związanych z zatrzymywaniem lub przerywaniem działania urządzenia.

Elementy ELESA+GANTER w kolorze zielonymElementy Elesa+Ganter w kolorze zielonym

W podążaniu za „eko-modą” zieleń od zawsze towarzyszy produktom energooszczędnym, ekologicznym i bezpiecznym. Najlepszy efekt pod względem designu i estetyki maszyn oraz urządzeń osiąga się, łącząc kolor zielony z żółtym oraz z odcieniami bieli. Biały kolor zapewnia dodatkowo czystość i przestrzenność maszyny. Aspekt ekologii oraz wzrastająca w tym względzie świadomość przedsiębiorców i konsumentów wymusza zmiany w podejściu do projektowania we wszystkich branżach na świecie. Powoli również kwestie proekologiczne zaczynają być wymieniane jako warunki udziału w wielu przetargach.

Kolorowe elementy to również idealna propozycja dla producentów, którzy posiadają logo w jednym z kolorów z serii ELECOLORS. Komponenty w określonym kolorze sprawiają, że maszyna lub urządzenie automatycznie kojarzy się z daną marką.  Dodatkowo istnieje również możliwość umieszczenia logo techniką tampodruku np. na zaślepkach w dowolnym kolorze.

Przykład urządzenia z wykorzystaniem elementów z linii ELECOLORS w kolorze pomarańczowym, nawiązującym kolorystycznie do logo firmy Clifton Food Range®Przykład urządzenia z wykorzystaniem elementów z linii ELECOLORS w kolorze pomarańczowym, nawiązującym kolorystycznie do logo firmy Clifton Food Range®

Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty ELESA+GANTER w kolorze zielonym RAL 6017:

EBK-C SOFT” Gałki z miękkiego w dotyku technopolimeru,
EBP.” Uchwyty z technopolimeru,
EBP.FLX” Elastyczne uchwyty z technopolimeru z elastomerem,
EGK.SOFT” Pokrętła z wgłębieniami pod wygodny chwyt,
ELC.” Dźwignie przełączające z technopolimeru​,
ELCR” Dźwignie przełączające z technopolimeru,
EPR.” Uchwyty kasetowe z technopolimeru,
ERW.” Rękojeści nastawne z technopolimeru,
ERX.” Rękojeści nastawne z technopolimeru,
ESP.” Uchwyty bezpieczne z technopolimeru,
ETH.” Uchwyty rurowe z technopolimeru i aluminium,
EWP.” Uchwyty z technopolimeru,
M.479” Uchwyty z technopolimeru, ​ ​ ​
MBT+I” Pokrętła sterujące z rękojeścią obrotową z technopolimeru.

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Jak uzyskać płynną regulację położenia kątowego głowicy etykietującej przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej sztywności?
Nowe uchwyty GN 422 i przełączniki GN 3310 do sterowania funkcjami maszyny

Najnowsze artykuły

Menu