NOWOŚĆ! Elementy pozycjonujące GN 355.2

artykułyelementy pozycjonująceNowości

Kilka lat temu Elesa+Ganter wprowadziła do oferty elementy pozycjonujące GN 355. Umożliwiają one dokładne pozycjonowanie i  zablokowanie położenia elementu w żądanej pozycji. Opisaliśmy to szerzej w artykule Rewolucja w pozycjonowaniu – elementy pozycjonujące GN 355


Przykład zastosowania elementów GN 355/GN 355.2

Obecnie do oferty dodano nową, ulepszoną wersję elementów pozycjonujących o oznaczeniu GN 355.2, której głównym atutem jest połączenie gwintowanego korpusu i podkładki sferycznej w jeden element (Rys. 1).


Rys. 1 Elementy pozycjonujące GN 355.2 – wykonanie ze stali nierdzewnej

Elementy pozycjonujące GN 355 cieszą się dużym uznaniem wśród naszych klientów, jednak część z nich zwróciła uwagę na fakt, że podczas montażu gwintowanego korpusu może dojść do upuszczenia i zgubienia podkładki sferycznej. Wynika to z faktu że podkładka sferyczna dostarczana jest oddzielnie i dopiero po jej ustawieniu i nałożeniu cylindrycznego korpusu gwintowanego, całość zostaje skręcona śrubą za pomocą klucza imbusowego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Elesa+Ganter postanowiła zmodyfikować model GN 355 i wprowadzić na rynek jego nową wersję GN 355.2. Podstawową zmianą konstrukcyjną jest połączenie cylindrycznego korpusu gwintowanego wraz podkładką sferyczną w jeden nierozłączny element. Dzięki temu podczas montażu nie ma możliwości upuszczenia lub zgubienia podkładki sferycznej (Rys. 2).


Rys. 2 Różnica w budowie GN 355 (powyżej) oraz GN 355.2 (poniżej)

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest ułatwienie montażu elementów pozycjonujących GN 355.2 w pozycji poziomej  lub „do góry nogami”. Do regulacji położenia tak samo jak w przypadku GN 355 służy specjalne narzędzie GN 355.1 (Rys. 3). 


Rys.3. Narzędzie regulacyjne GN 355.1 i zasada procesu regulacji.

Wszystkie komponenty w nowej serii elementów pozycjonujących GN 355.2 zostały wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu mogą być zastosowane zarówno w aplikacjach standardowych budowy maszyn w hali, jak i w środowiskach zagrożonych korozją.

Element pozycjonujący GN 355.2 to idealne rozwiązanie do wszelkiego typu maszyn i urządzeń, gdzie istotną kwestią jest uzyskanie odpowiedniego stopnia względnego położenia współpracujących części, jak również do aplikacji, gdzie dostęp do miejsc montażu jest utrudniony.

Przykłady aplikacji to urządzenia montażowe, szczególnie dla mniejszych elementów jak elementy elektroniki, aparatury medycznej. Mogą być to również takie urządzenia jak głowice etykietujące lub drukujące.

Dodając do oferty nowe elementy pozycjonujące pozostawiliśmy naszym klientom wybór między rozwiązaniem standardowym GN 355 – tańszym, wykonanym w stali węglowej oksydowanej na czarno lub nierdzewnej lub bardziej zaawansowanym GN 355.2, nierdzewnym,  nieco droższym, ale szybszym i prostszym w montażu.

Video: Przykład zastosowania elementów GN 355/GN 355.2

Poniżej podajemy linki do stron katalogowych przedstawionych elementów:

Elementy pozycjonujące GN 355.2

Elementy pozycjonujące GN 355

Narzędzie montażowe GN 355.1

Autor:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot jaskiniowiec
Podwodny teleskop

Najnowsze artykuły

Menu