Nowość! Łączniki równoległe ze śrubą regulacyjną GN 474.3

artykułyłącznikiNowości

W dzisiejszym dynamicznym środowisku przemysłowym, gdzie precyzja i skuteczność mają kluczowe znaczenie, dobór odpowiednich komponentów i akcesoriów jest niezbędny do osiągnięcia optymalnej wydajności maszyn. Wśród innowacyjnych produktów, które wyróżniają się swoją doskonałą jakością i funkcjonalnością, znajduje się nowość z grupy Uniwersalnego systemu mocowania czujników, a mianowicie łącznik równoległy ze śrubą regulacyjną GN 474.3

Rys. 1 Łącznik równoległy ze śrubą regulacyjną GN 474.3

Równoległe łączniki ze śrubą regulacyjną GN 474.3 umożliwiają zarówno wstępne (zgrubne) ustawienie pozycji elementów, jak i precyzyjne doregulowanie pozycji docelowej. Mogą być stosowane do ustawiania pozycji czujników, fotokomórek, elementów automatyki, elementów układów pomiarowych lub testowych.

W przypadku wstępnej regulacji, dwa sąsiednie punkty zaciskowe są zwalniane na jednym z prętów (zielona i czerwona dźwignia na rys. 2), co umożliwia szybkie (zgrubne) przesunięcie. Jeśli używane są pełne lub rurowe profile GN 480.1 w wersji LS ze skalą, mogą one służyć do przybliżonego ustawienia początkowego układu.

Aby precyzyjnie dostosować ostateczną pozycję, zwalniane są dwa przeciwległe punkty zaciskowe (zielona i niebieska dźwignia na rys. 2). Dokładne ustawienie prętów (lub profili rurowych) można później regulować za pomocą pokrętła regulacyjnego. Jeśli używane są profile rurowe GN 480.1 typu LS (z podziałką), ich pozycję można odczytać z dokładnością do 0,1 mm. Dzięki zastosowanej sprężynie regulacja jest płynna i bez luzów.

Rys. 2 Dwa sposoby regulacji elementu przy użyciu łącznika GN 474.3

Produkty marki Elesa+Ganter są znane ze swojej solidnej konstrukcji, a łącznik równoległy nie jest wyjątkiem. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, zapewniając nie tylko trwałość, ale także odporność na różnorodne warunki pracy. Korpus łącznika GN 474.3 jest wykonany z aluminium, natomiast śruby mocujące, nakrętki, śruba regulacyjna, pokrętło oraz sprężyna ze stali nierdzewnej. Produkt ten występuje w dwóch wersjach wykończenia powierzchni:

Matowe, szlifowane MT

Anodowane, kolor czarny ELS

Rys. 3 Regulacją pomiędzy łącznikami z dokładnością od 0,1 mm

Łącznik GN 474.3 został zaprojektowany z myślą o ergonomii, dzięki czemu jego obsługa jest bardzo wygodna, nawet w trudnych warunkach. Oprócz wersji z czterema śrubami regulacyjnymi GN 474.3 -S występuje również wersja 474.3 -K z dwoma rękojeściami nastawnymi zamiast śrub, które pozwalają nam na szybszą regulację czujnika lub innego elementu maszyny.

Łączniki GN 474.3 są dostępne w 3 rozmiarach średnicy :

-ø8 mm

-ø12 mm

-ø16 mm

Rys 4 Przykładowe zastosowanie łącznika GN 474.3

Łącznik GN 474.3 jest kolejnym produktem ułatwiającym i przyspieszającym montaż oraz regulację różnego rodzaju elementów.

 

Linki do stron oraz kart katalogowych ze szczegółowymi danymi technicznymi znajdują się poniżej:

Uniwersalny system mocowania czujników

Łącznik 474.3

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog główny 048 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: https://www.elesa-ganter.pl/pl/pol

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Tel. +48 665 078 500

E-mail: egp@elesa-ganter.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Nagroda Good Design® Award dla uchwytu M.2000-SWM z monostabilnym przełącznikiem elektrycznym i sygnalizacją LED
Standardowe elementy maszyn w stanowisku do badania i kontroli wyrobów – Case study firmy MECANE Engineering Sp. z o.o. i LabteQ Sp. z o.o.

Najnowsze artykuły

Menu