NOWOŚĆ! Łączniki z przegubem kulowym GN 487

artykułyłącznikiNowości

Firma ELESA+GANTER wprowadziła do oferty łączniki z przegubem kulowym GN 487, które uzupełniły  uniwersalny system mocowania czujników (Rys.1.).

Rys.1. Uniwersalny system mocowania czujników (USMC)

Dzięki unikalnemu zestawieniu łącznika z przegubem kulowym, mamy możliwość płynnej oraz bezstopniowej regulacji czujników, ekranów, skanerów czy np. oświetlenia.

Rys. 2. Łącznik przegubowy GN 487

Łączniki GN 487 (jak wszystkie łączniki z tej grupy) charakteryzuje się specjalnym kształtem otworu (Rys. 3), który umożliwia zastosowanie go w przypadku profilu o przekroju okrągłym oraz kwadratowym np. GN 480.1.

Rys. 3 Kształt otworu

Łącznik GN 487 został wykonany w trzech różnych wariantach (Rys. 4):

  • typ Q: z otworem poprzecznym
  • Typ A: z otworem osiowym
  • Typ W: z trzpieniem

Rys. 4 Warianty łącznika GN 487

Korpus łącznika wykonany został z aluminium w dwóch wersjach kolorystycznych:

  • powierzchnia anodowana na kolor naturalny o symbolu EL
  • powierzchnia anodowana na kolor czarny o symbolu ES

Rys. 5 Łącznik GN 487-W-I w dwóch wersjach kolorystycznych

Przegub kulowy, dzięki sporemu zakresowi obrotu (Rys. 6) umożliwia swobodną regulację w wielu płaszczyznach. Stopnie swobody przegubu odbierane są poprzez mechanizm blokujący składający się ze śruby mocującej (nr identyfikacyjny 2) lub dźwigni nastawnej (nr identyfikacyjny 1). Już niewielki obrót śruby dociska kulę z dużą siłą, powodując jej zablokowanie w danej pozycji. Dźwignia nastawna umożliwia nam obsługę blokady bez użycia dodatkowych narzędzi.

Rys. 6 Zakres obrotu przegubu

W przypadku stosowania łącznika przegubowego GN 487 jest bardzo ważne, aby zachować odpowiednio stały moment zacisku. W związku z tym nie należy smarować powierzchni kuli.  W tabeli wymiarów, w karcie katalogowej podano również zalecany moment siły dokręcania, którego nie można przekraczać, ponieważ może to w znaczący sposób wpłynąć na żywotność mechanizmu.

Łącznik przegubowy GN 487 jest kolejnym produktem, ułatwiającym i przyspieszającym montaż oraz regulację różnego rodzaju elementów.

Linki do stron oraz kart katalogowych ze szczegółowymi danymi technicznymi znajdują się poniżej:

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog główny 048 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: https://www.elesa-ganter.pl/pl/pol

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

NOWOŚĆ! Zawias do wąskich ram CFBS z SUPER-technopolimeru
Elementy Elesa+Ganter w maszynach do palenia kawy. Case study firmy Coffed

Najnowsze artykuły

Menu