NOWOŚĆ! Łapy dociskowe GN 9192 do mocowania obrabianych przedmiotów

artykułydźwignieNowości

W procesach obróbki mechanicznej ważne jest nie tylko pewne i mocne przytrzymanie detalu obrabianego, ale również jego szybka wymiana, nawet w przypadku ograniczonej przestrzeni roboczej. Do takich  zastosowań Elesa+Ganter wprowadziła łapy dociskowe serii GN 9192, które służą jako kompaktowe i przede wszystkim uniwersalne elementy mocujące. Do wyboru mamy łapę dociskową mocującą detal za pomocą śruby kluczem płaskim lub łapę z dźwignią przestawną, gdzie mocowanie następuje bez użycia narzędzia (Rys. 1).

Rys. 1 Łapy dociskowe GN 9192 wraz z akcesoriami.

Nowe łapy dociskowe GN 9192 wykonane są z hartowanej stali oksydowanej na czarno i można je zamocować na stole maszynowym za pomocą nakrętki do rowków teowych lub w otworze gwintowanym. Mocowanie detalu możliwe jest na dwa sposoby. Kluczem płaskim lub dźwignią przestawną. Wykonanie dostosowane do mocowania kluczem płaskim (Typ S) pozostawia więcej przestrzeni wokół mocowanego detalu. Wykonanie z dźwignią (Typ K) nie wymaga stosowania osobnego narzędzia do obsługi procesu mocowania, a samo ramię dźwigni można przestawić w dogodną pozycję po zamocowaniu detalu (Rys. 2).

Rys. 2 Sposób zamocowania GN 9192

Aby umożliwić powtarzalne i precyzyjne pozycjonowanie punktu mocowania, Elesa+Ganter oferuje pierścień pozycjonujący GN 9192.2 jako wyposażenie dodatkowe do łap dociskowych. Za pomocą kołka pozycjonującego zakres obrotu elementu mocującego jest ograniczony do 110° w prawo i w lewo, dzięki czemu ramię mocujące może zawsze wrócić dokładnie do tej samej pozycji mocującej. Pierścień pozycjonujący mocowany jest pod łapą i zmniejsza długość skoku elementu dociskowego o swoją wysokość (Rys. 3).

Rys. 3 Pierścień pozycjonujący 9192.2

W ofercie Elesa+Ganter znalazły się również tuleje dystansowe GN 9192.3, które służą do mocowania detali o większej wysokości, w sytuacji gdy standardowa wysokość łapy GN 9192 jest niewystarczająca (Rys. 4).

Rys. 4 Tuleje dystansowe GN 9192.3

Tuleje dystansowe są kompatybilne z pierścieniami pozycjonującymi GN 9192.2, dzięki czemu możemy zastosować precyzyjne pozycjonowanie punktu mocowania przy zwiększonej wysokości detalu.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży lub regionalnym Doradcą technicznym, który pomoże znaleźć najtrafniejsze rozwiązanie.

Linki do produktów:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Awaryjne otwieranie drzwi radiologicznych, dzięki elementom Elesa+Ganter – case study firmy Radpro
NOWOŚĆ! Wskaźniki poziomu cieczy HCK-PP o wysokiej odporności chemicznej

Najnowsze artykuły

Menu