NOWOŚĆ! Podwyższone uchwyty ze stali nierdzewnej – zgodne z normą dźwigową DIN EN 13586

artykułyNowościuchwyty

Katalog elementów firmy Elesa+Ganter został wzbogacony o  wysokie uchwyty pałąkowe
GN 435 i GN 435.3. Uchwyty tego typu zostały stworzone z myślą o aplikacjach wymagających większego prześwitu pomiędzy obudową, a częścią chwytną, co jest szczególnie przydatne przy:

  • obsłudze w rękawicach,
  • podwyższonych temperaturach,
  • specyficznych wymaganiach branżowych (np. w urządzeniach dźwigowych).

Rys.1 Uchwyty GN 435 i GN 435.3 w wykonaniu:
  a) pokrytym żywicą epoksydową
  b) piaskowanym na mat
 

1. Obsługa w rękawicach ochronnych

Cechą charakterystyczną nowych uchwytów jest zwiększony prześwit. Dzięki takiej konstrukcji uchwyty sprawdzą się idealnie w aplikacjach wymagających użycia rękawic ochronnych. Zwiększona wysokość, ułatwi łapanie pałąków, co pozytywnie wpłynie na ergonomię obsługi urządzenia wyposażonego w uchwyty serii GN 435.

2. Obsługa przy gorących powierzchniach

Oddalona część chwytna, może też być pożądaną cechą uchwytów, stosowanych na wszelkiego rodzaju powierzchniach o podwyższonej temperaturze. Zwiększenie dystansu pomiędzy dłonią operatora, a potencjalnie gorącą powierzchnią, zminimalizuje ryzyko oparzenia i zwiększy poziom bezpieczeństwa konstrukcji.

3. Obsługa urządzeń dźwigowych

Wybrana część rozmiarów uchwytu, spełnia wymagania stawiane przez europejską normę DIN EN 13586, opisującą wymagania konstrukcyjne stawiane urządzeniom dźwigowym. Regulacje te mają zapewnić bezpieczny dostęp do dźwigu zarówno podczas jego montażu/demontażu na miejscu budowy, jak również przy obsłudze serwisowej w trakcie eksploatacji. Norma wskazuje na  konieczność stosowania uchwytów, o określonej geometrii w pobliżu drabin. Podanym w normie wymiarom, sprostają uchwyty o średnicy Φ16 oraz wysokości całkowitej 125 mm. Dzięki temu nowe uchwyty rozwiązują kwestie bezpieczeństwa w dźwigach, zgodnie z przyjętą normą.

Uchwyty zostały wykonane ze stali nierdzewnej AISI 303 i są dostępne w wersji pokrytej czarną żywicą epoksydową lub z powierzchnią piaskowaną na mat (Rys. 1).

W ofercie Elesa+Ganter są dostępne dwa wykonania w zależności od preferowanego sposobu montażu uchwytu. Montaż za pomocą śrub lub montaż poprzez spawanie (Rys. 2 i 3).

Uchwyt przeznaczony do montażu za pomocą śrub
Rys. 2 Uchwyt przeznaczony do montażu za pomocą śrub
Uchwyt przeznaczony do montażu za pomocą śrub
Rys. 3 Uchwyt przeznaczony do montażu za pomocą śrub

W ofercie są dostępne uchwyty o średnicach Φ12 i Φ16, w długościach od 125 mm do 300 mm. Ze względu na stosunkowo prostą specyfikę produkcji, możliwe są wykonania specjalne obejmujące zmiany materiałowe, inne rozmiary i inny rodzaj wykończenia powierzchni już dla niewielkich ilości.

Pełna oferta uchwytów w rozmiarach standardowych jest dostępna na kartach katalogowych:

Karta katalogowa – GN 435
Karta katalogowa – GN 435.3
Pełna oferta uchwytów

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 035 200

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Hybrydowy sterowiec
Robot jaskiniowiec

Najnowsze artykuły

Menu