NOWOŚĆ! Przedłużone zawiasy do montażu dużych osłon z blachy lub szkła

artykułyNowościZawiasy

Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty nowe zawiasy CFM-TR i CFM-TR-G przeznaczone do montażu osłon o dużej powierzchni, paneli lub szkła.

Cechą charakterystyczną tej rodziny zawiasów jest wydłużone ramię w kształcie „ściętego trójkąta”. Zwiększona w ten sposób powierzchnia przylegania umożliwia mocowanie pokryw lub osłon, które posiadają mniejszą sztywność, na przykład wykonanych z cienkiej blachy. Jest też istotna dla maksymalnego rozłożenia naprężeń przy mocowaniu osłon z kruchych materiałów, jak na przykład szkło.


       Rys. 1  Zawiasy CFM-TR w wykonaniu: a) symetrycznym (CFM-TR-A  b) asymetrycznym (CFM-TR-B)
                                           c) do montażu paneli i szkła (CFM-TR-G)
 

Skrzydła zawiasów zostały wykonane z tworzywa, a szpilka ze stali nierdzewnej. Takie połączenie materiałów, zapewnia odporność na korozję, umożliwiając użycie zawiasów w aplikacjach poddanych działaniu warunków atmosferycznych.

Tworzywo zastosowane do ich budowy to bardzo wytrzymały SUPER-technopolimer, którego właściwości powodują, że obciążenia robocze pojedynczego zawiasu mogą sięgać nawet 4000N.

Zawiasy CFM-TR, w odmianach CFM-TR-A (symetrycznej) i CFM-TR-B (asymetrycznej) posiadają odpowiednio jedno lub dwa ramiona w kształcie „ściętego trójkąta”, z trzema otworami mocującymi. Duża powierzchnia przylegania i trzy punkty mocowania dają możliwość stabilnego i wytrzymałego zamocowania osłon z blachy lub poliwęglanu.

Zastosowanie mogą znaleźć w obudowach agregatów prądotwórczych lub zabudowach pojazdów specjalnych. Wyjątkowym rozwiązaniem konstrukcyjnym cechuje się natomiast zawias CFM-TR-G, zaprojektowany przede wszystkim do mocowania paneli ze szkła. Jego skrzydło wyposażone zostało tylko w jeden kwadratowy otwór montażowy pod śrubę zamkową typu UNI 5732. W zestawie otrzymujemy specjalną podkładkę stopniową z gumy NBR oraz płaską podkładkę z nierdzewnej stali A4. Sposób montażu został przedstawiony na rysunku (Rys. 2).


Rys. 2 Przykład montażu zawiasu CFM-TR-G.

Otwór przeznaczony do montażu jest oddalony od osi zawiasu, dzięki czemu nie ma konieczności wykonywania otworów montażowych blisko krawędzi szyby lub płyty. Minimalizujemy tym samym ryzyko pęknięcia szyby przy wierceniu otworu. Dodatkowo, stopniowana podkładka pozycjonująca zapewni właściwe osadzenie i połączenie powierzchni szyby z zawiasem, zabezpieczy również szybę przed zarysowaniami i pęknięciami w pobliżu wykonanego otworu.

Zawiasy, niezależnie od wybranego typu, oferowane są w trzech rozmiarach. W zależności od rozmiaru zawiasu, osiągają one inne parametry wytrzymałościowe. Szczegóły dotyczące wymiarów zawiasów, własności wytrzymałościowych i sposobu doboru, można znaleźć na kartach katalogowych produktów CFM-TR i CFM-TR-G.

W kwestii doboru zachęcamy do kontaktu z technicznym działem Elesa+Ganter Polska.

Karta katalogowa – CFM-TR
Karta katalogowa – CFM-TR-G
Pełna oferta zawiasów

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 035 200

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Nowy rodzaj elektrowni
Chińska supremacja kwantowa

Najnowsze artykuły

Menu