Nowość! Uchwyty wpuszczane ze składaną rękojeścią MRH

artykułyNowościuchwyty

Rys. 1. Uchwyt MRH.

Uchwyty przemysłowe są jedną z najpopularniejszych grup produktowych w ofercie Elesa+Ganter. Można je znaleźć zarówno w osłonach do maszyn i urządzeń, jak i meblach warsztatowych, urządzeniach medycznych lub wszelkiego rodzaju zabudowach pojazdów specjalnych. Najnowszym produktem w tej grupie jest uchwyt MRH o nietypowej budowie (rys. 1).

Ten nowy model uchwytu jest unikalny pod względem swojej konstrukcji, ponieważ posiada dwie pozycje: otwartą i zamkniętą (rys. 2).

Rys. 2. Pozycja zamknięta i otwarta uchwytu MRH (od lewej) oraz zaznaczony przycisk otwierania rękojeści.

W pozycji zamkniętej (gdy uchwyt nie jest użytkowany) rękojeść pozostaje schowana, a w chwili w której osoba chce pociągnąć za uchwyt, wystarczy że wciśnie przycisk (rys. 2), który uruchomi sprężynowy mechanizm otwierania rękojeści.

Maksymalna wartość siły roboczej jaką można przyłożyć do uchwytu w płaszczyźnie wskazanej na rys.3 wynosi 400 N.

Rys. 3. Kierunek działania siły roboczej w uchwycie MRH.

Opisywany uchwyt wykonany jest z technopolimeru na bazie żywicy acetalowej (POM), a metalowe elementy takie jak: sprężyna, sworzeń obrotowy i wkręty są zrobione ze stali nierdzewnej AISI 316. Dzięki temu uchwyt MRH posiada bardzo dobrą odporność na warunki korozyjne.

Kolejnym atutem opisywanego uchwytu jest prostota montażu oraz bardzo szeroki zakres grubości płyty/panelu (wymiar S) na jaki przewidziane jest mocowanie uchwytu (rys. 4). Instalacja polega na wykonaniu otworu o odpowiednich wymiarach, a następnie skręceniu w nim korpusu uchwytu z wkładkami mocującymi. Minimalna grubość blachy/płyty (wymiar S) to 1 mm, a maksymalna 12 mm.

Rys. 4. Sposób montażu uchwytu MRH.

Uchwyt MRH został zaprojektowany z dbałością o najmniejsze szczegóły, przez co prezentuje się nadzwyczaj atrakcyjnie. Dzięki powyższym zaletom bardzo dobrze sprawdzi się w:

  • Osłonach serwisowych maszyn i urządzeń
  • Zabudowach specjalnych pojazdów np. kamperach, karetkach, pojazdach serwisowych
  • Zabudowach jachtów i łodzi motorowych
  • Urządzeniach medycznych
  • Pokrywach, klapach
  • Branży meblowej

Karty katalogowe opisanych produktów:

MRH – uchwyty wpuszczane ze składaną rękojeścią MRH.

W przypadku prowadzenia nowego projektu zachęcamy do kontaktu z działem technicznym Elesa+Ganter, który służy pomocą w optymalnym rozwiązaniu każdego problemu natury technicznej.

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 048 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 609 914 500

 

 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Niewykrywalny tankowiec
Jak zoptymalizować proces pakowania – case study firmy DAMET

Najnowsze artykuły

Menu