NOWOŚĆ! Wibroizolatory z siatki drucianej AVF

artykułyNowościwibroizolatory

Elesa+Ganter rozszerza asortyment elementów antywibracyjnych i wzbogaca go o nowe wibroizolatory z siatki drucianej AVF. Produkt ten poszerza rodzinę wibroizolatorów  o wysokiej wydajności AVC, AVM i AVG, stosowanych w miejscach wymagających tłumienia wibracji i hałasu przy bardzo dużych obciążeniach (rys. 1).

Rys. 1 Wibroizolator z siatki drucianej AVF

Wibroizoaltory AVF są wykonane z drobnej siatki nierdzewnej AISI 304 sprasowanej na kształt pierścienia/walca.  Po środku posiadają przelotowy otwór montażowy (wersja A) lub otwór z gniazdem pod śrubę z łbem stożkowym (wersja SH). Otwory  te służą do trwałego połączenia wibroizolatora z podłożem. Taki montaż powoduje, że AVF stanowi pewien rodzaj podkładki tłumiącej między urządzeniem a podłożem, co zapobiega uszkodzeniu maszyny jak i podłoża instalacji. Poniższy film przedstawia funkcjonalność oraz przykład zastosowania wibroizolatora AVF.

Wibroizolatory AVF stanowią rozwiązanie dla aplikacji o szczególnych wymaganiach. Ich podstawowymi cechami są:

 • Bardzo duża obciążalność;
 • Małe wymiary;
 • Duża sztywność i niewielkie ugięcie podczas pracy;
 • Wysoka wydajność tłumienia;
 • Zastosowanie tylko w aplikacjach ściskających wibroizolator;
 • Zalecane do niewyważonych urządzeń;Całkowicie nierdzewne rozwiązanie odporne na warunki atmosferyczne, chemię i temperaturę oraz ognioodporność.

Dzięki takim parametrom wibroizolatory AVF sprawdzą się idealnie w:

 • urządzeniach przemysłu morskiego;
 • ciężkich urządzeniach wentylacyjnych
 • ciężkich urządzeniach wojskowych;
 • sterach strumieniowych
 • osprzęcie elektromechanicznym
 • przemysłowych urządzeniach chłodniczych
 • rurociągach,
 • podłogach i poszyciach wagonów kolejowych§  silnikach i generatorach

Wibroizolatory AVF wchodzą w skład nowej grupy wibroizolatorów o wysokiej wydajności, które cechują się całkowicie odmienną konstrukcją i dają możliwość tłumienia drgań mechanicznych w niedostępnych dotychczas zakresach częstotliwości lub kierunkach działania.

Rys. 2 Modele z grupy wibroizolatorów o wysokiej wydajności (od lewej AVCAVMAVG)

W ramach nowej grupy oferujemy:

Wibroizolatory linowe AVC – rekomendowane do wymagających aplikacji z branży cywilnej oraz wojskowej. Zobacz film, przedstawiający funkcjonalność i przykłady zastosowania.

Wibroizolatory sprężynowe AVM – posiadają największe ugięcie statyczne przy ściskaniu dochodzące do 20 mm. Jest to główny atut tego modelu, gdyż dzięki temu wibroizolatory sprężynowe są w stanie osiągnąć najwyższy poziom izolacji wibracji, nawet dla bardzo małych częstotliwości rzędu 6,7 Hz (400 obr./min). Zobacz film, przedstawiający funkcjonalność i przykłady zastosowania.

Wibroizolatory kołnierzowe AVG – z izolacją drgań mechanicznych w dwóch kierunkach. Zobacz film, przedstawiający funkcjonalność i przykłady zastosowania.

W przypadku prowadzenia nowego projektu zachęcamy do kontaktu z działem technicznym Elesa+Ganter, który służy pomocą w optymalnym rozwiązaniu każdego problemu natury technicznej.

Linki do kart katalogowych:

Wibroizolatory z siatki drucianej AVF

Wibroizolatory linowe AVC

Wibroizolatory kołnierzowe AVG

Wibroizolatory sprężynowe AVM

 

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 048 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robotyczny wózek magazynowy
Nowość! Trzpienie ustalające sterowane pneumatycznie GN 817.7.

Najnowsze artykuły

Menu