Nowość! Zamki zatrzaskowe otwierane za pomocą klucza BMS.EH oraz BMS.A

artykułyNowościzamki

Firma Elesa+Ganter nie tylko wprowadza nowe produkty przeznaczone do stosowania przy zabudowach maszyn i urządzeń , ale również tworzy nowe wersje istniejących już model. W ostatnim czasie wprowadzono na rynek nowe wersje zamka zatrzaskowego BMS. Do tej pory produkt ten występował w wersji standardowej BMS oraz BMS.L z dźwignią odciąganą w celu otwarcia drzwi (Rys. 1).

Rys. 1 Zamek zatrzaskowy BMS oraz BMS.L

Korpus zamków jest wykonany z technopolimeru na bazie poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Ponadto sprężyna wewnątrz zamka wykonana jest ze stali nierdzewnej. Wszystkie wersje produktów składają się z dwóch części , jedną z nich należy zamontować na ramie, a drugą na drzwiach. Powyższy produkt możemy zastosować wszędzie tam, gdzie potrzebujemy sprawnego otwierania lub uchylania i zamykania drzwi lub klapy. Zamki BMS z powodzeniem można zamontować przy drzwiach osłonnych maszyn i urządzeń przemysłowych. Poniżej przykładowe zastosowanie produktu (Rys. 2).

Rys. 2 Przykładowe zastosowanie zamka BMS oraz BMS.L.

Rozszerzając asortyment zamków zatrzaskowych serii BMS zostały wprowadzone nowe wersje, a mianowicie w wersji standardowej BMS pojawiło się wykonanie produktu ze zwiększoną siłą potrzebną do otwarcia. Do tej pory było to 100 N, a teraz mamy możliwość wyboru pomiędzy standardową  siłą 100 N a zwiększoną siłą otwarcia wynoszącą 250 N.

Oprócz zwiększonej siły potrzebnej do otwarcia w standardowej wersji, pojawiły się również dwa wykonania, które posiadają dodatkowo zamek:

Wersja BMS.EH – otwarcie za pomocą uniwersalnego klucza sześciokątnego 8 mm (imbus)

Wersja BMS.A – otwarcie za pomocą klucza o profilu dwuskrzydełkowym (klucz dostarczany w zestawie)

Wszystkie wersje zamka BMS zamykają się zatrzaskowo. Jeśli jednak chodzi o otwieranie to BMS oraz BMS.L otwierały się bez użycia dodatkowych narzędzi: w wersji standardowej BMS było to otwieranie zatrzaskowe, a w BMS.L otwieranie za pomocą odciągnięcia specjalnej dźwigni. Inaczej jest we wspomnianych powyżej nowych wersjach BMS.EH oraz BMS.A (Rys. 3), gdzie do otwarcia potrzebujemy klucz sześciokątny lub o profilu dwuskrzydełkowym. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem drzwi lub przed otwarciem drzwi przez nieuprawnione osoby.

Rys. 3 BMS.EH oraz BMS.A

Warto również dodać, że zarówno w wersji BMS.EH oraz BMS.A siła, która jest potrzebna do wyłamania blokady a co za tym idzie zniszczenia zamka to 1200 N. Obie nowe wersje posiadają siłę zamykająca o wartości 30 N. Powyższe wartości wskazują na to, że produkt ten śmiało może być stosowany w maszynach i urządzeniach przemysłowych.

Linki do produktów:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 665 078 500

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Elementy Elesa+Ganter w urządzeniu do nakładania kleju na ekstrudowany gumowy profil – case study firmy BSK-TECH
NOWOŚĆ! Gwintowane trzpienie transportowe GN 1133 i GN 1135

Najnowsze artykuły

Menu