Uchwyt elastyczny EBP.FLX.

artykułyuchwyty

W niniejszym artykule prezentujemy kolejny, wprowadzony w 2007 roku, produkt firmy ELESA – uchwyt elastyczny EBP.FLX należący do grupy ERGOSTYLE.

 

uchwyt elastyczny

Rys.1: uchwyt elastyczny o oznaczeniu EBP.FLX

Podstawową cechą tego uchwytu jest ELASTYCZNOŚĆ. Dzięki zastosowaniu specjalnego materiału uzyskaliśmy możliwość dopasowania uchwytu elastycznego do powierzchni mocowania (a nie odwrotnie) nawet jeśli nie jest ona płaska. Uchwyty elastyczne o  onaczeniu EBP.FLX są przeznaczone do montowania na powierzeniach zakrzywionych o średnicy od 800 mm do nawet 300 mm (patrz: szkic poniżej).

Rys.2: Przykład montażu

W aplikacjach gdzie średnica jest większa od 800 mm mogą być już stosowane standardowe uchwyty, jednakże przy większych obciążeniach lub wymaganej odporności udarowej bardziej wskazanymi będą nadal uchwyty elastyczne serii EBP.FLX.

Uchwyt elastyczny EBP.FLX jest w swym kształcie odpowiednikiem stosowanego od lat uchwytu EBP. Dzięki temu możemy łączyć ze sobą na jednym urządzeniu identycznie wyglądające uchwyty mocowane zarówno na płaskich jak i niepłaskich powierzeniach. Oba ww uchwyty należą do grupy Ergostyle, cechującej się zwiększoną ergonomią, ciekawszym wzornictwem i rozszerzoną gamą kolorystyczną.

Dzięki temu doskonale komponują się one zarówno ze stalą nierdzewną, powłokami malowanymi proszkowo jak i elementami z tworzyw sztucznych. Strona katalogowa: uchwyt EBP.FLX

Autor: Krzysztof Stutko

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o zaprezentowanych produktach znajdują się w:

– katalog 022 POL (kat. główny);

– nowości 2004 (dodatek);

– nowości 2007 (dodatek).

Pełna oferta ELESA+GANTER Polska na stronie:

www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu, ZAMÓW go.

Kontakt: Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Przyspieszony system dostaw w ELESA+GANTER Polska
Bumasz i Budma pod jednym dachem

Najnowsze artykuły

Menu