Nowy materiał inspirowany naturą

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Podczas sympozjum zorganizowanego przez Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne zaprezentowano nowy, unoszący się na wodzie, cienki i bardzo wytrzymały materiał. Przy jego opracowywaniu wzorowano się na budowie odnóży nartników. Materiał jest zbudowany z tzw. Aerożelu – nanowłókien celulozy pochodzenia roślinnego.  Dzięki niemu mogą powstawać ultralekkie konstrukcje pływające, dzięki którym po wodzie można przewieźć ciężkie towary. Ze względu na duże właściwości absorpcyjne oleju nowy materiał może być wykorzystywany do likwidacji wycieków oleju na wodzie. Szerokie zastosowania może znaleźć także w produkcji detektorów zanieczyszczenia środowiska, robotów, czy zabawek.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot serwisuje stację kosmiczną
Mrówcza praca robotów w magazynach

Najnowsze artykuły

Menu