Nowy materiał opakowań?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

W Departamencie Inżynierii Chemicznej Szkoły Inżynierii Przemysłowej i Lotniczej w Terrassa (Hiszpania) dzięki wykorzystaniu biotechnologii z papierowej papki wytworzono nowy materiał, który może zastąpić plastikowe opakowania. Naukowcy przewidują, że może on znaleźć zastosowania także w budownictwie. Nowy materiał posiada szereg użytecznych cech – przede wszytskim jest przyjazny dla środowiska, ponieważ powstaje z papierowych odpadów. Można go łatwo formować, jest ognioodporny, może służyć jako izolacja, ma porowatą powierzchnię i jest bardzo wytrzymały.Z jednego kilograma papierowych odpadów powstaje kilogram nowego materiału. Wynalazek zawdzięczamy pani Margericie Calafell.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Aluminiowa pianka
Sztuczny Batman

Najnowsze artykuły

Menu