Olimpijski slalom maszyn

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Igrzyska Olimpijskie to nie tylko okazja do tego, żeby śledzić rywalizację sportowców z całego świata, ale również aby zaprezentować najnowsze osiągnięcia technologiczne. Roboty służą pomocą sportowcom oraz widzom, którzy biorą udział w tym wydarzeniu oraz zapewniają rozrywkę. Przy okazji tegorocznych Igrzysk zorganizowano zawody w jeździe na nartach, w których udział wzięły roboty.


Źródło: YouTube/Guardian News

Zwycięzcą został Taekwon V stworzony przez firmę MiniRobot Corp. Maszyna ma 75 centymetrów wysokości i składa się z 21 kamer, czujników oraz silniczków. Zwycięski przejazd zapewnił jego twórcom nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów. Sama dyscyplina mogła przynieść widzom sporo radości. Szczególnie że mogliśmy przekonać się, jak trudno jest stworzyć maszynę, która będzie w stanie przejechać tor slalomowy bez upadku. Spora część zawodników kończyła niestety przejazd na jednym z zakrętów na trasie. W planach jest już organizacja całej olimpiady dla robotów, która ma szanse odbyć się już w 2020 roku w trakcie letnich igrzysk olimpijskich. Przypominamy, że maja się one odbyć w Japonii, co oznacza, że organizatorzy zadbają o wysoki poziom maszynowego współzawodnictwa.

Źródło: www.theguardian.com | Ilustracja: freeimages.com/Bruno De Lorenzo

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Mechaniczny oczyszczacz powietrza w Polsce
Jak zamocować osłonę zgodnie z Dyrektywą Maszynową?

Najnowsze artykuły

Menu