Opona, która nie potrzebuje powietrza

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Prawdziwą zmorą dla rowerzystów jest uszkodzenie opony, zwłaszcza gdzieś daleko w trasie. Takie sytuacje mogą stać się wkrótce tylko niemiłym wspomnieniem za sprawą zdefiniowanych na nowo opon stworzonych przez firmę Nexo. Nowe opony nie potrzebują powietrza.


Źródło: YouTube/Ever Tires

Co prawda pomysły na takie opony pojawiał się już kilka razy w przeszłości, ale zawsze na przeszkodzie stawała zbyt mała elastyczność gumy, z których były wykonane. Nexo swój wynalazek stworzyło ze specjalnego polimeru. Twórcy zapewniają, że ich produkt nie tylko jest równie elastyczny jak opony pompowane, ale również ma większą wytrzymałość. Poza tym materiał, z którego powstają opony, pozwala na łatwe przetwarzanie. W przypadku klasycznych gum było to niemożliwe i stare opony trafiały na wysypiska śmieci. Materiał, z którego zbudowano nowe opony będzie można przetworzyć. Wynalazek wydaje się bardzo interesujący. Już niedługo powinniśmy się przekonać, czy przyjmie się na stałe.

Źródło: kickstarter.com | Ilustracja: YouTube/Ever Tires

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
World of Industry w Indiach
Policyjne roboty na ulicach Dubaju

Najnowsze artykuły

Menu