Oskary wzornictwa dla produktów ELESA

artykułyNagrody

Kolejne produkty marki ELESA+GANTER nagrodzone prestiżowym odznaczeniem „IF Design Award” Piaseczno, 12 kwietnia 2007 r. Dwa nowe produkty ELESA zdobyły jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego – „International Forum Design Award 2007„. Dzięki temu firma powiększyła swój dorobek produktów nagrodzonych Oskarami Wzornictwa, za jakie uznaje się te odznaczenia. Tym razem w gronie laureatów konkursu, w kategorii Przemysł/Budownictwo znalazły się rękojeści EBK-SOFT i uchwyty EPR, będące rozszerzeniem grupy produktów o nazwie Ergostyle.


ERGOSTYLE

Linia produktów o nazwie ERGOSTYLE została wprowadzona w 1995 roku. Jest ona odpowiedzią na stale zwiększające się wymagania estetyczne i funkcjonalne stawiane wyrobom, w których są one wykorzystywane. Elementy tej grupy charakteryzują się między innymi perfekcyjnie dopracowaną ergonomią i rozszerzoną w stosunku do standardowej gamą kolorystyczną. Każdy z elementów dostępny jest (w całości bądź części) w sześciu odmianach kolorystycznych.

Rękojeści EBK z różnokolorowymi zaślepkami

Rękojeści EBK

Oznaczenie SOFT jest używane dla produktów pokrytych dodatkowo warstwą miękkiego elastomeru. Zapewnia to pewniejszy „chwyt” elementu w warunkach częstego użytkowania, nawet przy mokrych, spoconych, czy zaolejonych dłoniach. Dzięki tym cechom elementy ERGOSTYLE i SOFT znajdują zastosowanie nie tylko w urządzeniach „typowo” przemysłowych, ale również w innych segmentach rynku. Wykraczają poza ogólnie pojęte „elementy maszyn” i są szeroko stosowane w wyposażeniu szpitalnym, medycznym, rehabilitacyjnym, urządzeniach do ćwiczeń siłowych, urządzeniach biurowych oraz wszędzie tam, gdzie walory estetyczne i łatwość obsługi są niezbędne dla osiągnięcia sukcesu na rynku. Nagrodzone rękojeści EBK-SOFT są wykonane jest z wysokoudarowego, wzmocnionego technopolimeru na bazie polipropylenu (PP) powleczonego delikatnym w dotyku elastomerem. Materiał jest odporny na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne. W przypadku niektórych wariantów EBK-SOFT możliwe jest zamontowanie na wierzchołku rękojeści pokrywki ze szkła powiększającego, pod którą można umieścić opisy lub symbole graficzne. Rękojeści można montować przy pomocy wewnętrznej gwintowanej wstawki lub gwintowanego trzpienia.

Uchwyt EPR

Uchwyt EPR

Z kolei nagrodzone uchwyty EPR są także wykonane z technopolimeru o matowej powierzchni. Są dostępne w trzech wariantach wyposażenia: bez zaślepki z mocowaniem na wcisk, z zaślepką i mocowaniem na śruby oraz z zaślepka, klapką i mocowaniem na śruby. Zaślepki są dostępne w sześciu różnych kolorach. Dzięki szczególnej, kompaktowej formie i zaokrąglonym liniom wygląd uchwytów EPR jest bardzo nowoczesny. Ergonomia uchwytu zapewnia jednocześnie przyjemny i pewny chwyt. Jego otwór można przykryć szczelnie dopasowaną klapką, zaś kolorowe zaślepki mogą sygnalizować określone funkcje uchwytu. International Forum Design Award Stowarzyszenie International Forum Design od 1954 roku przyznaje wyróżnienia IF (Industry Form) w dziedzinie wzornictwa przemysłowego za najlepsze projekty. Organizowany co roku konkurs jest zaliczany do najważniejszych na świecie.

Zgłaszane są do niego produkty z całego świata. Przyznawaniem nagród w 12 kategoriach użytkowych zajmuje się jury złożone ze światowych sław w dziedzinie projektowania przemysłowego. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 2293 produktów z 35 krajów świata. ELESA+GANTER Grupa ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter. W latach 1993-94 firmy te, jako jedne z pierwszych na świecie, uzyskały certyfikaty jakości ISO 9001. ELESA+GANTER to blisko 40 000 elementów standardowych oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. ” International Forum Design Award „, „Compasso d’Oro” w Mediolanie czy „Design Center” w Stutgarcie. Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce. ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne oraz profesjonalną i szybką obsługę klientów.
Więcej informacji o firmie i jej ofercie znajduje się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Strony katalogowe z opisem technicznym nagrodzonych produktów:

Dodatkowych informacji udziela:

Filip Granowski Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
tel: (+48) 22 737-70-47
fax (+48) 22 737-70-48
email: fg@elesa-ganter.com.pl
www.elesa-ganter.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Kontrola dostępu, czyli funkcjonalny system „Vandal-proof” firmy ELESA
Diamenty wychodzą z mody?

Najnowsze artykuły

Menu