Paczka spadnie z nieba

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

O koncepcji dronów w rolach dostarczycieli paczek mówi się już od dawna. Teraz pomysł ten zaczyna nabierać nowego wymiaru. Jedna z firm testujących drony dostawcze, Cambridge Consultants, wpadła na pomysł, aby drony nie dostarczały paczek we wskazane adresy, tylko… do rąk własnych adresata. Nowatorski system nazwano DelivAir.

Źródło: YouTube/Cambridge Consultants

Jego działanie ma się opierać na tym, że klient będzie składał zamówienie za pomocą specjalnej aplikacji, która od razu poda jego położenie zgodnie ze wskazaniami GPS. W momencie, kiedy dron będzie już w zasięgu naszego wzroku, wystarczy, że podniesiemy do góry nasz smartfon, a ten wygeneruje specjalny kod. W ten sposób dron będzie wiedział, że dostarcza przesyłkę do odpowiedniego adresata. Niestety zanim system zostanie wprowadzony do użytku minie kilka lat i maszyny będą musiały przejść jeszcze szereg testów. Jednak jest to koncepcja przyszłości, która może się spotkać z wyjątkowo ciepłym przyjęciem wśród użytkowników.

Źródło: www.theverge.com | Ilustracja: YouTube/Cambridge Consultants

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Maszyna, której nie zadrży ręka
Proste sposoby na regulację maszyny

Najnowsze artykuły

Menu