Palnik jak miecz świetlny

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wiele ciekawych i użytecznych wynalazków miało swoje początki w wojsku, jednak z czasem były one przejmowane przez służby cywilne. I prawdopodobnie taki sam los spotka TEC Torch. Jest to palnik o bardzo wysokiej mocy stworzony przez Energetic Materials & Products.


Źródło: Youtube/John Granier

Urządzenie wykorzystuje strumień metalu, który w ciągu zaledwie trzech sekund rozgrzewa do temperatury trzech tysięcy stopni. Temperatura taka jest możliwa do osiągnięcia dzięki wykorzystaniu specjalnych kartridży wypełnionych substancją o nazwie Thermit. W ten sposób użytkownik może z łatwością sforsować pancerne drzwi, kłódki czy kraty. Palnik jest mały i jedna osoba nie będzie miała kłopotu z jego obsługą. Efekt przypomina użycie miecza świetlnego znanego z Gwiezdnych Wojen. Zresztą wygląd urządzenia też kojarzy się ze słynną filmową sagą. TEC Torch został stworzony na potrzeby Amerykańskich Służb Specjalnych, ale jego zastosowaniem cywilny są zainteresowane służby ratownicze oraz straż pożarna. Świetnie się sprawdzi również do cięcia elementów metalowych w przemyśle. Warto zaznaczyć, że urządzenie działa również pod wodą.

Źródło: http://www.empi-inc.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Specjalista od sinic
Supersamolot transoceaniczny

Najnowsze artykuły

Menu