Patrol na kółkach

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Szwajcarska firma Ascento Robotics już jakiś czas temu zaprezentowała taniego i zwinnego robota, który potrafi pokonywać przeszkody oraz sprawnie poruszać się po zróżnicowanym terenie. Teraz Szwajcarzy pokazali nową odsłonę swojego wynalazku.

Źródło: YouTube/Ascento Robotics

Wynalazek wyposażono w kamerę oraz system sztucznej inteligencji pozwalające na monitorowanie otoczenia, po którym się porusza. Dzięki temu urządzenie może pełnić rolę automatycznego patrolu. Robota można wykorzystać do pilnowania terenu wokół firmy, magazynu czy też na osiedlu. Maszyna skanuje i rejestruje teren, którego ma pilnować, a w razie wykrycia nieprawidłowości, może wszcząć alarm. Impulsem do tego może być wykrycie intruza lub otwarta brama. O ile jednak działania patrolowe robot wykonuje automatycznie, to w przypadku uruchomienia alarmu konieczne jest zatwierdzenie go przez operatora urządzenia, którym może być np. pracownik ochrony. Dzięki prostej konstrukcji, robot jest w stanie patrolować wyznaczony teren przez całą dobę i 7 dni w tygodniu, a warunki pogodowe nie mają dla niego znaczenia.

Źródło: roboticgizmos.com | Ilustracja: rishi on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Kolos wśród dźwigów
Stopy wahliwe GN 36 i GN 37, przenoszące obciążenie do 25 ton na 1 stopę!

Najnowsze artykuły

Menu