Percival Alfred Yeomans

artykułyCiekawostki techniczne ze światawynalazcy

Dziś chcielibyśmy wam przybliżyć postać Percivala Alfreda Yeomansa. Ten urodzony 1 1905 roku Australijczyk przeszedł do historii za sprawą swojego systemu uzdatniania gruntu o nazwie Keyline system oraz pługu wibracyjnego, który zrewolucjonizował uprawę ziemi.

Yeomans z wykształcenia był inżynierem górnictwa oraz analitykiem złota. Swoją koncepcję rozwijał na odziedziczonym kawałku nieurodzajnej ziemi w Nowej Walii. Tam właśnie za pomocą zatrzymywania wody oraz rolnictwa naturalnego stworzył system Keyline design. Ponieważ był na tyle skuteczny, że potrafił nieurodzajną ziemię przekształcić w taką, która daje obfite plony, o Yeomasie zrobiło się głośno. W 1974 roku wynalazł pług wibracyjny, który pozwala na głębokie spulchnianie ziemi przy mniejszym nakładzie siły oraz bez wynoszenia ziemi na powierzchnię. Wynalazek ten jest do dziś produkowany i sprzedawany. Yeomans zmarł w listopadzie 1984 roku. Natomiast jego dziedzictwo kontynuują obecnie jego synowie, z których jeden zajmuje się produkcją pługu jego konstrukcji, natomiast drugi został konsultantem zrównoważonego rolnictwa.

Źródło: Wikipedia

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Valve World Expo
Bionic Bird – dron, który lata, jak ptak

Najnowsze artykuły

Menu