Personalizacja produktu: możliwości tampodruk

artykułypolecane produkty

Jakość oraz funkcjonalność produktu są podstawowymi cechami niezbędnymi do osiągnięcia jego rynkowego sukcesu. Jednak w erze ciągłej globalizacji o sukcesie produktu decyduje również, w coraz większym stopniu, umiejętność jego wyróżnienia spośród innych. W celu zaspokojenia takich potrzeb firma Elesa + Ganter oferuje swoim Klientom dodatkową usługę – możliwość spersonalizowania produktu poprzez TAMPODRUK.

tampodruk

Technika ta może być zastosowana do większości katalogowych elementów z naszej oferty, umożliwiając nadruk m.in.: logo, znaków graficznych, tekstu, podziałek, ostrzeżeń lub wskazówek funkcjonalnych dotyczących prawidłowej obsługi danego urządzenia.

Drukowany obraz (logo, symbol, tekst) jest wcześniej grawerowany na płytce wzorcowej, która jest pokrywana farbą podczas procesu tampodruku. Następnie specjalny tampon jest przyciskany do powierzchni matrycy w celu zebrania farby i przeniesienia jej na powierzchnię produktu. Dzięki specjalnym składnikom, farba chemicznie wiąże się z materiałem produktu. W ten sposób uzyskuje się druk wysokiej jakości, który jest odporny na zarysowania, uderzenia, ścieranie i wiele innych procesów niszczących takich jak czyszczenie środkami chemicznymi, sterylizowanie produktu, oleje, czy smary.

Elastyczność tamponu drukującego gwarantuje perfekcyjne przyleganie powierzchni drukującej do powierzchni produktu, a tym samym zmniejsza ryzyko powstania pęcherzy powietrznych, które pogarszają jakość kopiowanego obrazu. Jest to prosta, a zarazem skuteczna technika charakteryzująca się wysoką wydajnością.

tampodruk

Zainstalowane w zakładach produkcyjnych Elesa i Ganter urządzenia oferują możliwość wykonania nadruków o bardzo wysokiej jakości. Fakt ten potwierdzają tysiące spersonalizowanych uchwytów, kół pokrętnych, pokręteł oraz wskaźników położenia, które zyskały nowe życie i charakter.

Drukowany obraz może składać się z czterech kolorów i powinien być dostarczony przez Klienta w formie elektronicznej. Może też zostać specjalnie przygotowany w dziale technicznym naszej firmy.

 

Autor: Eligiusz Glass
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Czy wiesz, że: SUPER – Technopolimery – nowe perspektywy rozwoju standardowych elementów maszyn
E+G bliżej Ciebie: Nowa siedziba spółki

Najnowsze artykuły

Menu