Pierścienie osadcze

artykułypierścienie osadcze

Firma Elesa+Ganter uzupełniła grupę elementów maszyn o nowy produkt – pierścienie osadcze, zaciskowe GN 704, przeznaczone do szybkiego montażu (Rys.1):

pierścienie osadcze

Rys.1. Pierścień osadczy zaciskowy GN 704

Pierścienie osadcze do szybkiego montażu GN 704 generują siłę zamykającą nie dzięki wkrętom, lecz poprzez dźwignię mimośrodową. Umożliwia to szybkie i łatwe mocowanie pierścieni bez użycia narzędzi.

Konstrukcja aluminiowa redukuje ciężar pierścienia i powoduje większą sprężystość.

Pierścienie osadcze GN 704 mogą być stosowane zarówno jako zderzaki, jak i do zabezpieczania na wałkach elementów o różnej szerokości (np. rolki z folią). Dedykowane są do aplikacji, w których występuje bardzo częste przezbrajanie, co gwarantuje oszczędność czasu potrzebnego do zmiany położenia. Koleją zaletą jest brak konieczności używania dodatkowego narzędzia takiego, jak klucz czy śrubokręt, ponieważ zaciśnięcie lub zwolnienie pierścienia odbywa się poprzez ruch dźwigni mimośrodowej.

Pierścienie osadcze rozcięte przystosowane są do przenoszenia dużych obciążeń, gdyż powierzchnia zaciskowa jest dużo większa niż przy zwykłych pierścieniach osadczych.

Link do strony katalogowej ze szczegółowymi danymi technicznymi znajduje się poniżej:

Autor: Eligiusz Glass
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Uchwyty do szaf typu rack 19″
STEELMET 2011

Najnowsze artykuły

Menu