Pies – wierny robot

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Specjaliści z Boston Dynamics dzięki projektom wspieranym przez DARPA już od dł¨ższego czasu zachwycają nas kolejnymi elektronicznymi zwierzętami. Dziś przyszła pora na Spota. Jest to kolejna wersja urządzenia o nazwie Big Dog i, jak sama nazwa wskazuje, jest robotycznym psem.


Źródło: YouTube/Boston Dynamics

Na uwagę zasługują jego systemy pozwalające mu na utrzymanie równowagi. Wprawdzie takie urządzenie nie zastąpi nam prawdziwego zwierzęcia i raczej trudno wyobrazić sobie, żeby ktoś zdecydował się na spacer z maszyną, ale takie urządzenia już za kilka lat mają szansę na pojawienie się na ulicach miast, gdzie będą wykonywać różne zlecone im zadania, jak na przykład patrolowanie ulic, czy też pomoc w czasie akcji ratowniczych. Szczególnie to drugie zadanie wydaje się bardzo wartościowe, zwłaszcza że takie roboty znacznie lepiej znoszą pracę w niesprzyjających człowiekowi warunkach, a wyposażone w odpowiednie czujniki mogą szybko odnajdywać ofiary katastrof.

Źródło: Boston Dynamics

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Człowiek, który ratował życie lotników
Czy wiecie, że magnetofon wynalazł Polak?

Najnowsze artykuły

Menu