Pingwin inspiracją dla nowego napędu

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Pingwiny Cesarskie to stworzenia, które na lądzie wydają się nieporadne, jednak w wodzie są mistrzami pływania i co najważniejsze potrafią osiągać w krótkim czasie zawrotne prędkości. Ich zwrotność, zwinność i technikę przyspieszenia wziął pod lupę naukowiec pracujący na co dzień na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Zachodniej Szwajcarii. Efektem jego pracy jest projekt nowego system napędowego, który ułatwia manewrowanie przy dużych prędkościach i jednocześnie poprawia wydajność hydrodynamiczną pływającego obiektu. Wynalazek został zaprezentowany w minionym tygodniu w Pittsburghu (USA) podczas spotkania grupy naukowców zajmujących się zagadnieniami związanymi z hydrodynamiką.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Latająca meduza
Drony zbadają zmiany klimatyczne

Najnowsze artykuły

Menu